Menu

Tarom

Najlepsze okazje linii Tarom na eSky

Cena za 1 osobę dorosłą w obie strony

Tarom

Linie lotnicze Tarom to rumuński narodowy przewoźnik, który w 97,05 proc. należy do rumuńskiego Ministerstwa Transportu. Te najstarsze i największe w tym kraju linie powstały w 1920 roku, ale pierwsze regularne połączenie, na trasie Bukareszt-Galati, przewoźnik uruchomił dopiero 5 lat później. Do 1989 roku, czyli do upadku komunistycznego rządu Rumunii, linie prowadziły swoją działalność wyłącznie na samolotach typu Ił. W 1990 roku zastąpiły je Boeingi i Airbusy. W 1993 roku rumuński przewoźnik uruchomił rejsy do Bangkoku i Montrealu, po odnotowaniu dużych strat w 2001 roku zostały one zamknięte, a w kolejnych dwóch latach pozostałe rejsy długodystansowe, m.in. do Chicago, Nowego Jorku i Pekinu.
Obecnie linie Tarom obsługują 52 lotniska w 22 krajach Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej. Od 25 czerwca 2010 roku są członkiem sojuszu SkyTeam. Główną siedzibą Tarom jest międzynarodowy port lotniczy w Otopeni pod Bukaresztem.

Bagaż

W liniach lotniczych Tarom na pokład samolotu możesz zabrać bagaż podręczny. Jego wymiary i waga są określane prze linie lotnicze i mogą zmieniać się zależnie od klasy rezerwacyjnej czy trasy.
Bagaż rejestrowany w Tarom też musi mieć określone wymiary i wagę. Tu również wszystko zależy od klasy podróży i trasy.

Klasy rezerwacyjne

Rumuńskimi liniami podróżować można w klasie ekonomicznej i biznes.

Odprawa online

Jest możliwa od 30 godzin do 60 min. przed planowanym odlotem samolotu.

Flota

Flota rumuńskiego przewoźnika Tarom składa się z 23 samolotów typu Airbus A30-300, A318, ATR 42-500, ATR 72-500, Boeing 737-300, B737-700.

Port lotniczy Bukareszt Otopeni

To międzynarodowe lotnisko Henri Coanda położone jest w Otopeni, 16,5 km na północ od centrum rumuńskiej stolicy, Bukaresztu. Na jego terenie znajdują się bary, restauracje, kawiarnie, sklepy wielobranżowe, a w hali przylotów wypożyczalnie samochodów. W terminalu znajduje się również specjalny punkt dostępu do internetu, poza nim dostępny jest także bezprzewodowy internet.

Posiłki

Posiłki na pokładzie rumuńskich linii dostosowane są do kulinarnych zwyczajów i kultury podróżnych. Na krajowych rejsach serwowane są lekkie przekąski, a na międzynarodowych dania bardziej kaloryczne. Różnorodność menu zależna jest też od czasu trwania lotu. Linie serwują również desery w postaci ciasteczek, czekolady lub owoców. Na trasach do dwóch godzin w klasie ekonomicznej, oprócz kanapki i deseru, pasażerowie mogą liczyć w przypadku startu samolotu po godz. 12 na piwo. W klasie biznes na międzynarodowych trasach pasażerom serwowane są desery najwyższej jakości oraz najlepszej jakości wina, szampan i piwo. Na specjalne życzenie firma przygotuje specjalny posiłek, np. wegetariański, koszerny czy też dla dzieci, nawet dla niemowląt. 

Dodatkowe usługi

Na pokładzie samolotów Tarom pasażerowie mają dostęp do kolorowego magazynu SkyLady. 
Poza tym linie oferują swoim klientom program lojalnościowy Flying Blue.