Menu

Smart Wings

Reklama

Najlepsze okazje linii Smart Wings na eSky

Cena za 1 osobę dorosłą w obie strony

Reklama

Dowiedz się więcej o Smart Wings

Smart Wings

SmartWings to czeskie tanie linie lotnicze. Zostały założone w 2004 roku. Po ośmiu latach działalności SmartWings otrzymały tytuł Najlepszej linii lotniczej w Republice Czeskiej podczas TTG Travel Awards 2012.
Przewoźnik oferuje połączenia z Pragi, Ostrawy i Brna do największych portów w Europie i poza nią (Dubaj, Tel Awiw). W sezonie wakacyjnym realizowane są również dodatkowe loty do popularnych turystycznych miejscowości.

Bagaż

W liniach lotniczych SmartWings na pokład samolotu możesz zabrać bagaż podręczny. Jego wymiary i waga są określane prze linie lotnicze i mogą zmieniać się zależnie od klasy rezerwacyjnej czy trasy.
Bagaż rejestrowany w SmartWings też musi mieć określone wymiary i wagę. Tu również wszystko zależy od klasy podróży i trasy.

Klasy rezerwacyjne

Economy Restricted to najtańsza klasa podróży. Pasażer w cenie biletu może zabrać na pokład mały bagaż podręczny (do 5 kg) oraz nadać jeden mały bagaż rejestrowany (do 15 kg). Wszelkie dodatkowe usługi są płatne.
Podróż klasą Economy Semi Flexible pozwala dodatkowo na jednorazową zmianę daty lotu. Podróż ta klasa nie jest możliwa na wszystkich trasach.
Economy Flexible daje pasażerom nieograniczoną możliwość zmiany daty wylotu. 
Klasa Business Flexible dostępna jest na niektórych trasach. W cenie biletu pasażer może zabrać bagaż rejestrowany o wadze do 30 kg, ma również możliwość wielokrotnej zmiany daty lotu. 

Odprawa online

Odprawa online nie jest możliwa. Na lotnisku odprawa rozpoczyna się na dwie godziny przed planowanym odlotem. Bramki zamykane są 40 minut przez startem maszyny.

Flota

Linie lotnicze SmartWings dysponują czterema typami samolotów pasażerskich. Największy z nich to Boeing 737-800, następnie Airbus A320 oraz Boeing 737-700. Na specjalne potrzeby klientów przygotowana jest dziewięcioosobowa Cessna 680 Citation Sovereign. 

Port lotniczy Praga im. Vaclava Havla

Swoją bazę lotniczą SmartWings ma na ternie praskiego portu położonego 10 km na północny wschód od centrum stolicy Czech. Od 2012 roku port nosi imię pierwszego prezydenta. 
Pierwsze zabudowania lotniska powstały w 1933 roku. Z czasem obiekt rozbudowywano. Najstarsza część to dzisiejszy terminal południowy. W latach 60. powstał pierwszy terminal północny, a w 2006 roku otwarto drugi terminal północny. Dzięki temu przepustowość lotniska zwiększyła się o jedną trzecią. W pobliżu znajduje się również terminal do obsługi prywatnych lotów. 
Na terenie portu znajduje się wiele sklepów, restauracji, hotel, punkty usługowe oraz centrum Rest & Fun, w którym można skorzystać z prysznica, pograć na konsoli lub skorzystać z internetu. 

Dodatkowe usługi

Dla dzieci pomiędzy 6 a 11 rokiem życia, które podróżują bez dorosłego, konieczne jest wykupienie usługi dodatkowej opieki personelu.