Menu

Air New Zealand

Reklama

Najlepsze okazje linii Air New Zealand na eSky

Cena za 1 osobę dorosłą w obie strony

Reklama

Dowiedz się więcej o Air New Zealand

Air New Zealand

Linia lotnicza Air New Zealand to nowozelandzki przewoźnik narodowy. Założona została pod nazwą Tasman Empire Airways Limited w 1940 roku, a według niektórych źródeł w sierpniu 1939 roku. Początkowo była firmą hydroplanową, obsługującą transtasmańskie loty między Nową Zelandią a Australią. Po II wojnie światowej w siatce połączeń przewoźnika znalazła się trasa z Auckland do Sydney oraz do Wellington i Fidżi. W 1965 roku linia stała się zależną od rządu Nowej Zelandii spółką. W kwietniu tego samego zaczęła prowadzić działalność pod inną już nazwą, obowiązującą do dziś, Air New Zealand. Wkrótce zasięgiem objęła Los Angeles i Honolulu. Dziś Air New Zealand obsługuje regularne krajowe i międzynarodowe przewozy pasażerskie. Swoim zasięgiem obejmuje Azję, Australię, Amerykę Północną i Europę. Są aktualnie jedyną linią, która okrąża świat. W grudniu 2010 roku rząd Nowej Zelandii zatwierdził sojusz Air New Zealand z australijską linią Virgin Bluea, aktualnie nazywającą się Virgin Australia. Na mocy porozumienia rozszerzyła się działalność między Australią i Nową Zelandią. W 2010 i 2012 roku nowozelandzka linia została nagrodzona nagrodą Airline of the Year przez Air Transport World Global Airline Awards. W listopadzie 2013 roku nowozelandzki rząd zmniejszył swój udział w linii z 72 do 53 proc. 
Flagowa linia Nowej Zelandii posiada kilka regionalnych przewoźników, m.in. Air Nelson, Eagle Airways, Mount Cook Airlines. Ma też podpisanych ponad dwadzieścia umów codeshare z innymi liniami lotniczymi.
Przewoźnik od 1999 roku jest członkiem sojuszu linii lotniczych Star Alliance. 

Bagaż

W liniach lotniczych Air New Zealand na pokład samolotu możesz zabrać bagaż podręczny. Jego wymiary i waga są określane prze linie lotnicze i mogą zmieniać się zależnie od klasy rezerwacyjnej czy trasy.
Bagaż rejestrowany w Air New Zealand też musi mieć określone wymiary i wagę. Tu również wszystko zależy od klasy podróży i trasy.

Klasy rezerwacyjne

Linia Air New Zealand oferuje do wyboru trzy klasy przelotu: Economy, Premium Economy i Business. Najbardziej luksusowe warunki oferuje klasa Business, podróżujący nią pasażerowie siedzą w szerokich skórzanych fotelach z oddzielnie zamontowanym podnóżkiem, fotele rozkładają się na płasko, a regulowany duży stół pozwala wygodnie pracować i zjeść obiad. Pasażerom serwowana jest bawełniana poduszka i kołdra. Wygodnie podróżuje się również klasą Premium Economy, a standard klasy Economy zależny jest od kierunku lotu.

Odprawa online

Podróżując linią Air New Zealand odprawa online jest możliwa od 24 godzin do 30 minut przed planowanym odlotem samolotu w przypadku rejsów krajowych i do 90 minut w przypadku rejsów międzynarodowych.

Flota

Flota linii Air New Zealand składa się z 105 samolotów typu Boeing 787-9, B777-300ER, B777-200ER, B767-300ER, Airbus A320-200, ATR 72-500, 72-600, Bombardier Q300, Beechcraft 1900D.

Port lotniczy Auckland

Międzynarodowe lotnisko Auckland jest największym portem Nowej Zelandii. Port położony jest na przedmieściach Mangere, 21 km na południe od centrum miasta Auckland. W terminalu krajowym i na pierwszym piętrze terminala międzynarodowego znajduje się wiele restauracji, kawiarni, barów szybkiej obsługi. Na terenie portu są też drogerie, apteki, salony prasowe, sklepy z zabawkami, pamiątkami i biżuterią. Istnieje możliwość skorzystania przez 30 min. z bezpłatnej sieci WiFi.

Posiłki

Air New Zealand w czasie lotu serwuje na większości krajowych lotów bezpłatne przekąski i napoje. Na międzynarodowych rejsach pasażerowie mogą wybierać spośród 22 posiłków. Na konkretne zamówienie pasażera nowozelandzkie linie przygotują specjalny posiłek.

Dodatkowe usługi

Pasażerowie mogą w czasie lotu korzystać z umilającego czas systemu rozrywki pokładowej. Przewoźnik udostępnia bardzo dużo różnego rodzaju kanałów TV i filmowych, wśród nich m.in. filmy Disneya, filmy z gatunku komedia, dramat, familijne, science fiction, kanały sportowe, live style. Można też posłuchać muzyki i zagrać w gry wideo. Linia oferuje także uczestnictwo w programie lojalnościowym.