Menu

Kulula

Najlepsze okazje linii Kulula na eSky

Cena za 1 osobę dorosłą w obie strony

Dowiedz się więcej o Kulula

Kulula

Kulula są południowoafrykańskimi, tanimi liniami lotniczymi oznaczonymi kodem IATA: MN, których siedziba mieści się w Johannesburgu. Funkcjonują nieprzerwanie od 2001 roku i dzięki swoim niezwykle barwnym samolotom są uznawane za „najzabawniejsze linie lotnicze na świecie”. Na chwilę obecną linie lotnicze oferują podróże do 10 większych miast Afryki, wliczając w to m.in. Mauritius.

Kulula nie jest odrębną firmą, należy do zespołu Comair Limited, która jest franczyzobiorcą British Airwais.

BAGAŻ

W tanich liniach lotniczych Kulula podczas zakupu biletu przysługuje możliwość wzięcia darmowego bagażu rejestrowanego, który nie przekracza 20 kg. Dopuszczalne wymiary dla tego typu bagażu wynoszą: 90x75x43 cm. W przypadku dzieci sytuacja wygląda podobnie, jednak przysługuje im dodatek w postaci składanego wózka.

Na pokład samolotu można wziąć ze sobą bagaż podręczny, który nie może być cięży niż 7kg. Maksymalne wymiary dla walizki to 56x36x23 cm.

Jeśli zdarzy się sytuacja, w której pasażer posiada bagaż przekraczający wagę 20 kg, ma możliwość dokupienia dodatkowego bagażu. Decydując się na taki krok podczas rezerwacji lotu, można liczyć na obniżoną stawkę. W przypadku gdy zachodzi konieczność nabycia nadprogramowego bagażu już po rezerwacji lotu, cena może się zmienić. Należy przy tym pamiętać, żeby zgłosić zakup nie później niż 2 h przed odlotem.

Kulula daje możliwość przewozu sprzętów sportowych oraz muzycznych w ramach darmowego bagażu, jeśli mieści się on w dozwolonych wymiarach oraz wadze. Natomiast gdy przekroczy limit, należy dokupić dodatkowy bagaż. Linie informują, że nie mają warunków do przewożenia bardzo delikatnych rzeczy. Jeśli mimo to pasażer weźmie na pokład taki bagaż, Kulula nie weźmie odpowiedzialności za jego ewentualne uszkodzenie.

KLASY REZERWACYJNE

Podczas zakupu biletów lotniczych linii Kalula, istnieje możliwość wyboru klasy ekonomicznej bądź biznesowej. Jednak należy pamiętać, że wybór ten jest uzależniony od kierunku podróży, ponieważ nie każda linia dysponuje takimi opcjami. Warto również pamiętać, że w zależności od wyboru klasy, trzeba liczyć się ze zmianą wysokości ceny.

ODPRAWA ONLINE

Istnieją trzy możliwości odprawy w liniach lotniczych Kulula. Można ją odbyć na stronie kompanii, wykorzystując aplikację „kulula.com travel app”, bądź bezpośrednio na lotnisku. Na stronie internetowej możliwość odprawy jest dostępna już na 24 h przed wylotem. Natomiast na lotnisku, można się odprawić przy pomocy punktów samoobsługowych, jednak należy pamiętać, że nie może to być później niż na godzinę przed wylotem.

FLOTA

Linie lotnicze Kulula dysponują 10 samolotami, które mogą pomieścić od 160 do 190 pasażerów. Aktualnie eksploatowane modele pochodzą z linii Boeing 737, który uznawany jest za mniej szkodliwy dla środowiska, ponieważ spala o 26% mniej paliwa w porównaniu do poprzednich samolotów, z których korzystała Kulula.

LOTNISKO

Tanie linie lotnicze Kulula mają swoją siedzibę w Porcie Lotniczym w Johannesburgu, który znany jest również jako OR Tambo International Airport. Jest to największe lotnisko zarówno w RPA, jak i w Afryce, które przyjmuje ponad 21 mln pasażerów rocznie. Kod IATA dla tego lotniska to JNB.

Port lotniczy w Johannesburgu jest wyposażony w wiele udogodnień dla podróżujących i ich rodzin. Ponieważ gwarantuje on:

  • Miejsca parkingowe
  • Bogata oferta sklepów
  • Strefa gastronomiczna
  • Banki
  • Punkty medyczne
  • Kaplice
  • Darmowe Wifi

INFORMACJE DODATKOWE

Linie lotnicze Kulula dysponują asystą medyczną oraz wózkami inwalidzkimi. Dlatego też, jeśli zachodzi taka konieczność, można zgłosić potrzebę skorzystania z tego typu usług. Warto przy tym pamiętać, żeby poinformować kompanię nie później niż na 48 h przed planowaną podróżą, a pasażer, który ma zostać objęty opieką, powinien odprawić się najpóźniej 90 min przed odlotem.

Dla podróżujących Kulula przewiduje kartę lojalnościową Kulula Moolah. Dzięki niej można zbierać punkty za odbyte loty, a gdy uzyska się ich odpowiednią ilość, można je wykorzystać do zakupu bądź częściowego sfinansowania biletu lotniczego.

Wartą uwagi informacją jest to, że korzystając z tanich linii lotniczych Kulula, można mieć swój własny prowiant. Jednak kompania oferuje możliwość zakupu posiłków podczas podróży. Dbając o każdego pasażera, oferują również dania wegetariańskie. Decydując się na skorzystanie z oferty, należy mieć przygotowaną kartę płatniczą, ponieważ Kulula nie obsługuje już płatności gotówką.