Menu

Jet2.com

Reklama

Najlepsze okazje linii Jet2.com na eSky

Cena za 1 osobę dorosłą w obie strony

Reklama

Dowiedz się więcej o Jet2.com

Jet2.com

Przewoźnik Jet2.com jest brytyjską tanią linią lotniczą, zależną od grupy Dart PLC. Działalność linie rozpoczęły w 1983 roku pod nazwą Chanel Express prowadząc ją początkowo jako operator transportu towarowego. Od 2001 roku świadczy też usługi czarterowe i pasażerskie. Linie Chanel Express w 2003 roku stworzyły markę Jet2.com, która je zastąpiła. Pierwotnie linie swoją bazę posiadały na lotnisku Bournemouth, ale w 2006 przeniosły ją na międzynarodowe lotnisko Leeds Bradford, stąd odbył się ich pierwszy tani lot do Amsterdamu. Jet2.com dysponują aż ośmioma bazami operacyjnymi w: Alicante, Belfaście, East Midlands, Edynburgu, Glasgow, Leeds/Bradford, Manchesterze i Newcastle. 
Tanie brytyjskie linie lotnicze mają w siatce połączeń prawie 80 miejsc docelowych w 12 krajach. Jet2.com głównie operują w miejsca wypoczynkowe w 10 krajach Europy, na wyspach Morza Śródziemnego oraz na Wyspach kanaryjskich. Samoloty przewoźnika lądują też w Krakowie. 
Jet2.com to laureat wielu nagród. Już pierwszego roku działalności na lotnisku Schiphol w Amsterdamie linie uznano za najpunktualniejszego przewoźnika. W 2004 roku w Yorkshire na rozdaniu nagród Białej Róży linie otrzymały nagrodę za Najlepszy Debiut Rynku Turystycznego. W maju 2004 czytelnicy "The Guardian" i "Observer" nadali przewoźnikowi miano najlepszej linii latającej na krótkich trasach. W 2008 roku brytyjski dziennik Daily Telegraph, na podstawie badań przeprowadzonych wśród swoich czytelników, przyznał Jet2.com swoją doroczną nagrodę dla najlepszych linii lotniczych. W sondażu czytelników magazynu Holiday Which? zostały uznane za najpunktualniejszego przewoźnika w Wielkiej Brytanii oraz za drugą linię lotniczą na świecie, którą pasażerowie są najbardziej skłonni polecać znajomym.

Bagaż

W liniach lotniczych Jet2.com na pokład samolotu możesz zabrać bagaż podręczny. Jego wymiary i waga są określane prze linie lotnicze i mogą zmieniać się zależnie od klasy rezerwacyjnej czy trasy.
Bagaż rejestrowany w Jet2.com też musi mieć określone wymiary i wagę. Tu również wszystko zależy od klasy podróży i trasy.

Klasy rezerwacyjne

Liniami lotniczymi Jet2.com podróżuje się w klasie ekonomicznej. Za niewielką opłatą jest możliwość wyboru miejsc jak też opcja wykupienia wygodnego miejsca z dodatkową przestrzenią na nogi. 

Odprawa online

Podróżując liniami lotniczymi Jet2.com można dokonać odprawy online od 35 dni do 5 godzin przed planowanym wylotem.

Flota

Tanie linie lotnicze Jet2.com posiadają 55 samolotów. Flota składa się tylko z Boeingów 737-300, 737-300QC, 737-800, 757-200, 737-300F.

Port lotniczy Leeds/Bradford

To międzynarodowe lotnisko położone jest pomiędzy Leeds i Bradford. Jest największym portem w regionie Yorkshire. Na terenie lotniska znajduje się wiele barów, pubów, kawiarni, jest księgarnia, kiosk, sklep wolnocłowy. W budynku jest dostęp do bezprzewodowego internetu.

Posiłki

Linie zapewniają za dodatkową opłatą trzydaniowe posiłki, których ceny zaczynają się od 40 zł. Posiłek można zamówić wraz z rezerwacją online biletu. Wybór dań jest szeroki i uzależniony od terminu i trasy lotu. Jako bonus, zamawiający otrzymuje na przekąskę zawijany rogalik z masłem. 

Dodatkowe usługi

Jet2.com proponuje pasażerom zakup voucherów podarunkowych. Ma również własny program lojalnościowy.