Menu

Air Malta

Reklama

Najlepsze okazje linii Air Malta na eSky

Cena za 1 osobę dorosłą w obie strony

Reklama

Dowiedz się więcej o Air Malta

Air Malta

Linie lotnicze Air Malta to narodowy przewoźnik Malty. Utworzone zostały 21 marca 1973 roku przez parlament maltański, a od 1 kwietnia 1974 roku, dysponując dwoma samolotami typu Boeing 720B, wydzierżawionymi od linii Pakistan International Airlines, rozpoczęły loty międzynarodowe do Londynu, Rzymu, Paryża, Frankfurtu, Manchesteru i Trypolisu. Linie do dzisiaj są własnością rządu Malty.
W czerwcu 2002 roku maltańskie linie nawiązały z Lufthansa Technik AG współpracę dotyczącą przeglądów technicznych samolotów. Do Air Malta należy towarzystwo ubezpieczeniowe Shield Insurance Company (Guernsey) Ltd. Linie są też ważnym członkiem Air Malta Group, w skład którego wchodzi maltański touroperator Holiday Malta. Wraz z przystąpieniem Malty do Unii Europejskiej w 2004 roku flagowe linie kraju poszerzyły siatkę swoich połączeń o nowe kierunki, wewnątrz europy. Poza 35 lotniskami naszego kontynentu i Basenu Morza Śródziemnego, przewoźnik obsługuje porty Bliskiego Wschodu i w Ameryce Północnej, świadczy także wiele połączeń czarterowych. 

Bagaż

W liniach lotniczych Air Malta na pokład samolotu możesz zabrać bagaż podręczny. Jego wymiary i waga są określane prze linie lotnicze i mogą zmieniać się zależnie od klasy rezerwacyjnej czy trasy.
Bagaż rejestrowany w Air Malta też musi mieć określone wymiary i wagę. Tu również wszystko zależy od klasy podróży i trasy.

Klasy rezerwacyjne

Linie lotnicze Air Malta oferują klasę przelotu ekonomiczną i biznes. 
W opcji Flexi w klasie ekonomicznej pasażerowie otrzymują swobodę wyboru miejsca z wyprzedzeniem oraz możliwość zmiany daty podróży lub jej anulowania. 
W opcji Flexi w klasie biznes jest możliwość bezpłatnej zmiany daty lub anulowania rezerwacji. Pasażerowie klasy biznes w pierwszej kolejności przechodzą kontrolę bezpieczeństwa odprawę, mogą przed odlotem skorzystać na lotnisku z oddzielnej sali wypoczynkowej, podróżują siedząc w fotelach ze stolikiem między każdą parą foteli, mają również możliwość skorzystania ze specjalnej, odseparowanej kabiny na pokładzie, dysponują też większą przestrzenią na nogi.

Odprawa online

Jest możliwa do 45 minut przed planowanym odlotem.

Flota

Flota Air Malta składa się z 10 samolotów typu Airbus A319-100, A320-200.

Port lotniczy Malta

Lotnisko Malta jest jedynym międzynarodowym portem tego kraju. Położone jest 1 km na wschód od miasta Luqa i 5 km na południowy wschód od Valletty. Na terenie lotniska rozlokowane są bary, restauracje, kawiarnie, sklepy z różnego rodzaju asortymentem. Dostępny jest także bezprzewodowy internet. 

Posiłki

Na pokładzie samolotów linii Air Malta pasażerom klasy biznes serwowane jest specjalne menu z daniami kuchni świata i wyborem lokalnych win, mają również dostęp do darmowych napojów, w tym szampana. 

Dodatkowe usługi

Pasażerowie Air Malta na wszystkich rejsach mogą zbierać mile w ramach programu Miles&More, a ich naliczanie zależy od klasy rezerwacyjnej.