Menu

Mango

Reklama

Najlepsze okazje linii Mango na eSky

Cena za 1 osobę dorosłą w obie strony

Reklama

Dowiedz się więcej o Mango

Mango

Tanie linie lotnicze Mango to południowoafrykański przewoźnik (RPA), należący do zrzeszenia South African Airways i tuż obok South African Express pełni funkcję regionalnego przewoźnika między Johannesburgiem a innymi miastami, leżącymi w obrębie RPA. Siedzibą linii lotniczych Mango jest port lotniczy w Johannesburgu, skąd odlatują wszystkie samoloty w kierunkach takich, jak m.in.: Kapsztad, Durban, Bloemfontain. Tanie linie lotnicze Mango powstały w 2006 roku pod koniec października, w listopadzie natomiast odbył się pierwszy lot Mango. Kod IATA to JE. Przewoźnik ten oferuje tanie bilety lotnicze w kierunkach lokalnych, odciążając tym samym główną linię lotniczą RPA – SAA ( South African Airways), latającą w wielu kierunkach, także międzykontynentalnych.

Linia lotnicza Mango – Bagaż podręczny i rejestrowany

Co istotne, tanie linie lotnicze Mango oferują możliwość przewozu zarówno bagażu podręcznego, jak i rejestrowanego. Dzięki temu będziemy mogli zabrać nie tylko rzeczy, mieszczące się do małej walizki. Bagaż podręczny może mieć wymiary: 56 cm x 36 cm x 23 cm i ważyć do 7 kg. Jeśli chodzi o walizki rejestrowane, możemy zabrać bagaż nieprzekraczający 20 kg. Większe wartości bagażu niż podane przez przewoźnika Mango, będą skutkować nadpłatą, według aktualnego cennika. Wszystkie swoje walizki warto podpisać i oznaczyć w charakterystyczny dla nas sposób, dzięki temu o wiele łatwiej będzie nam poznać swój bagaż po przylocie. Co ciekawe, każdy pasażer oprócz typowego bagażu rejestrowanego, chowanego do luku nad głowami pasażerów, może zabrać ze sobą na pokład torebkę i płaszcz. Pamiętajmy, że w bagażu podręcznym możemy przewozić jedynie 100 ml opakowania napojów oraz kosmetyków.

Jakie klasy rezerwacyjne oferuje Mango?

Odbywając tani lot linią lotniczą Mango, można zarezerwować bilety w klasie standardowej, czyli ekonomicznej. W cenie biletu lotniczego mamy wtedy jedynie przelot, bez dodatkowych udogodnień. Mimo to, dla wielu jest to wystarczający standard, ponieważ Mango oferuje przeloty zaledwie kilkugodzinne, jako lokalny przewoźnik RPA. Podróż zatem nie jest wymagająca i męcząca. Dla tych, którzy jednak chcą lecieć w wyższym standardzie, została w 2007 roku uruchomiona podróż linią lotniczą Mango w klasie biznesowej. Pasażerowie, korzystający z tych udogodnień, mają w cenie lotu możliwość relaksacji w pokoju VIP, a także możliwość zabrania dodatkowego bagażu do 32 kg, bez konieczności opłat.

Jak dokonać odprawy online linii lotniczej Mango?

Mango, podobnie jak wielu tanich przewoźników, oferuje możliwość skorzystania z odprawy online. Pozwala to przede wszystkim na późniejsze przybycie na lotnisko, ponieważ kartę pokładową, otrzymujemy za pośrednictwem Internetu. Wystarczy wpisać swoje dane oraz te, zawarte na bilecie lotniczym i postępować zgodnie z formularzem. Odprawę online dokonujemy od 24 do 2 godzin przed lotem. Jeśli nie mamy bagażu rejestrowanego, idziemy prosto do samolotu, natomiast jeżeli mamy dodatkowe walizki, oddajemy do rejestracji i również udajemy się na pokład. Jest to spore udogodnienie, które już od wielu lat jest także dostępnie w usługach tanich linii lotniczych.

Mango – flota

Tania linia lotnicza Mango obejmuje zespół paliwooszczędnych samolotów typu Boeing 737-800. Liczba samolotów co roku się zmienia, dlatego nie można podać jednoznacznej cyfry. Samoloty linii Mango są najnowszej generacji i mieszczą aż 186 pasażerów, ponadto są niezwykle bezpieczne i niezawodne. Co istotne, wszystkie miejsca w samolocie można rezerwować z wyprzedzeniem. Jeśli pasażerowie nie zdecydują się na szybszą rezerwację miejsc, otrzymają miejsca po przybyciu na lotnisku.

Główna siedziba linii lotniczej Mango

Głównym portem lotniczym Mango, linii należącej do przewoźnika South Arfican Airways, jest Johannesburg. Lotnisko to usytuowane jest w niedalekiej odległości od centrum miasta. Podróżni bez problemu dostaną się do centrum lub hotelu bezpośrednio komunikacją miejską lub wynajętym samochodem. Na terenie lotniska znajduje się wiele kawiarni oraz restauracji, przed lotem można zjeść obiad lub wypić kawę. Ponadto są jeszcze sklepy oraz strefa bezcłowa. Co istotne, na terenie lotniska znajduje się także pięciogwiazdkowy hotel – Transit Hotel.

Usługi dodatkowe tanich linii lotniczych Mango

Linie lotnicze Mango nie oferują posiłków na pokładzie w cenie biletu, takie udogodnienie dostępne jest jedynie w klasie biznesowej. Przekąski i napoje bez problemu zakupimy za swoje pieniądze, dodatkowo. W samolotach znajdują się gniazda do ładowania sprzętu elektronicznego, a także odtwarzacz muzyki.