Menu

JetSmart - Tanie loty eSky

Najlepsze okazje linii JetSmart na eSky

Cena za 1 osobę dorosłą w obie strony

Dowiedz się więcej o JetSmart

JetSmart

Na początku 2017 roku założono linie lotnicze JetSmart. O linii mówi się, że jest bardzo tanim przewoźnikiem, który działa przede wszystkim na obszarze ameryki południowej. Współzałożycielem linii jest amerykańska firma Indigo Partners, która zrzesza także inne tanie linie lotnicze, jak amerykańskie Frontier Airlines, meksykańskie Volaris, czy działające w Europie węgierskie linie Wizz. Pod koniec 2019 roku linie lotnicze przejęły przewoźnika Norwegian Air Argentina i rozszerzyły swoją ofertę na tanie loty w Argentynie, tworząc JetSmart Argentina.

Obecnie samoloty z logo JetSmart realizują połączenia na ponad dwudziestu trasach krajowych i międzynarodowych i latają między największymi państwami Ameryki Południowej. Poza Chile i Argentyną można spotkać je także na lotniskach w Brazylii, Kolumbii i Peru. Linie lotnicze w międzynarodowym kodzie IATA określane są za pomocą skrótu JA. Baza dla samolotów znajduje się na lotnisku Arturo Merino Beníteza w Santiago.

BAGAŻ

Południowoamerykańskie linie mają ciekawe spojrzenie na przewożone walizki przez pasażerów. W JetSmart bagaż podręczny można przewieźć bez żadnych opłat, jeśli spełnia kryteria dotyczące wymiarów i wagi. Torba albo plecak, które chcemy zabrać na pokład samolotu i umieścić w luku nad głowami pasażerów, musi mieć wymiary 45cm. × 35cm. × 25cm. Maksymalna waga takiej walizki nie może przekraczać 10 kg.

W razie potrzeby i za niewielką dopłatą można zabrać ze sobą na pokład także dodatkową walizkę. Ten bagaż musi mieścić się w wymiarach 55cm. × 35cm. × 25cm, a jego maksymalna waga to 10 kg. Możliwe jest zabranie tylko jednej dodatkowej walizki w takich wymiarach.

Dla osób, które potrzebują zabrać ze sobą więcej rzeczy, przygotowano opcję JetSmart bagaż rejestrowany. Te walizki oprawiane są na lotnisku i maksymalnie można przewieźć ich pięć na każdego pasażera. Suma wymiarów takiego bagażu nie może być większa niż 158 cm, a jego waga musi mieścić się w 23 kg.

KLASY REZERWACYJNE

Z uwagi na filozofię linii lotniczej JetSmart obecnie bilety lotnicze nie są podzielone na klasy rezerwacyjne. Wszystkie rezerwacje lotów z tym przewoźnikiem określane są jako JetSmart klasa ekonomiczna.

ODPRAWA ONLINE

W liniach lotniczych JetSmart odprawa online jest możliwa już na 72 godziny przed planowanym terminem lotu. Pasażer może wszystkie dane wypełnić online, a następnie wydrukować kartę pokładową, lub przygotować ją w formie elektronicznej. Odprawa online JetSmart jest bezpłatna i pozwala obniżyć koszty biletów lotniczych.

Przewoźnik dopuszcza także samodzielne wydrukowanie karty pokładowej na lotnisku. Wymaga to dodatkowej opłaty, jednak jeśli zaznaczymy tę opcję jeszcze podczas rezerwacji lotu, koszty będą niższe. Najdroższą opcją jest tradycyjna odprawa przed wejściem na pokład.

FLOTA

W tanich liniach lotniczych JetSmart samoloty uznawane są za najnowocześniejsze w całej Ameryce Południowej. Flota opiera się przede wszystkim na maszynach produkowanych w międzynarodowym europejskim konsorcjum Airbus. W jej skład wchodzi kilkanaście samolotów z oznaczeniami Airbus A320-200 i Airbus A320neo, które na pokładzie mogą pomieścić do 186 osób. W najbliższym czasie flotę wzmocnią także Airbus A321neo i Airbus A321XLR w ilości niemal 30 sztuk, które pozwolą na rozszerzenie oferty lotów.

Jako ciekawostkę warto powiedzieć, że charakterystyczną cechą samolotów JetSmart jest wizerunek jednego z południowoamerykańskich ptaków i zwierząt. Pojawia się on na ogonie każdego samolotu od tego taniego przewoźnika.

USŁUGI DODATKOWE

W JetSmart daje nam do dyspozycji dodatkowe opcje wyboru miejsca na pokładzie, według preferencji pasażerów. Fotele w pierwszych rzędach mają status Full Comfort, a w trzech kolejnych SMART. Charakteryzują się większą ilością miejsca na nogi. Dodatkowo można wykupić także pierwszeństwo wejścia na pokład, co pozwala pasażerom na szybką odprawę i pominięcie długotrwałego czekania przy bramkach.

Podczas lotu do dyspozycji pasażerów są produkty z magazynu pokładowego. Można w nim znaleźć między innymi słodkie i słone przekąski, gotowe kanapki i dietetyczne sałatki, a także piwo oraz inne napoje. Znajdzie się także kilka drobiazgów, które uprzyjemnią lot, takich jak słuchawki albo wygodne poduszki do ułożenia na karku.

LOTNISKO

Bazą dla samolotów JetSmart jest Międzynarodowy port lotniczy Arturo Merino Benítez, który obsługuje stolicę Chile - Santiago. To największe i najbardziej ruchliwe lotnisko w kraju jest położone na wysokości niemal 500 metrów n. p. m. W kodzie IATA określane jest skrótem SCL.

Lotnisko jest bardzo rozbudowane, a w kolejnych latach planowane są dalsze inwestycje. Obecnie ma cztery poziomy, na których można wygodnie i komfortowo poczekać na odlot. Obecnie na jego terenie znajduje się ponad 70 sklepów z kosmetykami, pamiątkami, chilijskim winem, czy innymi drobiazgami. Dodatkowo można skorzystać z kilku sklepów bezcłowych i ponad 20 barów i restauracji. Na terenie obiektu funkcjonują także cztery hotele.