Menu

Azerbaijan Airlines

Reklama

Najlepsze okazje linii Azerbaijan Airlines na eSky

Cena za 1 osobę dorosłą w obie strony

Reklama

Dowiedz się więcej o Azerbaijan Airlines

Azerbaijan Airlines

Azerskie linie lotnicze Azerbaijan Airlines powstały w 1992 roku po przekształceniu narodowych linii założonych w czasach Związku Radzieckiego. Była to okazja do uzupełnienia floty nowoczesnymi Boeingami 757. 
Przewoźnik obsługuje trasy do Europy i Azji. 

Bagaż

W liniach lotniczych Azerbaijan Airlines na pokład samolotu możesz zabrać bagaż podręczny. Jego wymiary i waga są określane prze linie lotnicze i mogą zmieniać się zależnie od klasy rezerwacyjnej czy trasy.
Bagaż rejestrowany w Azerbaijan Airlines też musi mieć określone wymiary i wagę. Tu również wszystko zależy od klasy podróży i trasy.

Klasy rezerwacyjne

W klasie ekonomicznej zależnie od trasy lotu i pory dnia pasażerowie otrzymują śniadanie na zimno lub ciepło oraz obiad do wyboru spośród dwóch dań. Pasażerowie mają również dostęp do programów telewizyjnych, muzyki oraz prasy.  
Pasażerowie klasy biznes mogą wybrać posiłek spośród trzech dań. Na trasach długodystansowych w cenie biletu jest również ciepły koc.

Flota

Pod flagą linii lotniczych Azerbaijan Airlines latają samoloty typu Airbus A319, A320, A340-500, Boeing 757-200, 767-300, 787-8 Dreamliner, Embraer ERJ 170-100LR oraz 190-100.

Port lotniczy Baku

Główna baza przewoźnika znajduje się 20 km na północny wschód od Baku. Port składa się z dwóch terminali pasażerskich – północnego i południowego oraz terminala cargo. Lotnisko obsługuje ok. 3 mln pasażerów rocznie. W 2004 roku nadano mu imię Heydəra Əliyeva, byłego prezydenta Azerbejdżanu. 
Na terenie portu znajdują się sklepy, bary, restauracje, punkty usługowe, wypożyczalnie samochodów.

Posiłki

Menu uzależnione jest od klasy podróży oraz trasy lotu. 
Na specjalne życzenie przygotowywane są również posiłki dostosowane do diety, np. bezglutenowe, wegetariańskie, religijne, dla dzieci.