Menu

Air Italy

Najlepsze okazje linii Air Italy na eSky

Cena za 1 osobę dorosłą w obie strony

Air Italy

Włoskie linie lotnicze Meridiana założył w 1963 roku, pod nazwą Alisarda, brytyjski biznesmen, właściciel i hodowca koni wyścigowych, Aga Khan Prince Karim al-Hussayni. Dopiero w 1991 roku linie zaczęły obsługiwać trasy międzynarodowe – do Londynu, Barcelony, Paryża, Frankfurtu. W 2011 roku przewoźnik wykupił włoską linię Air Italy. W siatce połączeń obecnie znajdują się porty w Europie oraz Kenii, Brazylii, na Zanzibarze i Dominikanie.

Bagaż

W liniach lotniczych Meridiana na pokład samolotu możesz zabrać bagaż podręczny. Jego wymiary i waga są określane prze linie lotnicze i mogą zmieniać się zależnie od klasy rezerwacyjnej czy trasy.
Bagaż rejestrowany w Meridiana też musi mieć określone wymiary i wagę. Tu również wszystko zależy od klasy podróży i trasy.

Klasy rezerwacyjne

Meridiana oferuje przelot klasą ekonomiczna lub biznesową. Na lotach długodystansowych do dyspozycji pasażerów klasy biznes są wygodne fotele, indywidualne iPady i słuchawki, zestaw z maską na oczy, skarpety, pasty i szczoteczki do zębów.

Odprawa online

Podróżując liniami Meridiana można się odprawiać online od 7 dni do 2 godzin przed planowanym odlotem samolotu.

Flota

Flota linii Meridana składa się z 20 samolotów typu Boeing 737-300, B737-700, B737-800, B767-200ER, B767-300ER, McDonnell Douglas MD-82 i MD-83.

Port lotniczy Olbia

Międzynarodowe lotnisko Olbia jest drugim co do wielkości portem lotniczym Sardynii. Położone jest 3 km na południe od miasta Olbii. Na terenie portu znajdują się restauracje, bary, kawiarnie, a z internetu można skorzystać w wyznaczonych miejscach.

Posiłki

Na międzynarodowych trasach pasażerowie klasy ekonomicznej otrzymują przekąski lub mały posiłek zależnie od czasu i pory lotu. Gorący posiłek podawany jest na trasach powyżej 5,5 godziny.
Pasażerom klasy biznes serwowane są również włoskie wina i inne alkohole. 

Dodatkowe usługi

Za dodatkową opłatą można dokupić miejsce z powiększoną przestrzenią na nogi. 
Podróżującym włoskimi liniami Meridiana oferuje uczestnictwo w programie Meridian Club. Uruchomiły go w 2014 roku we współpracy z Avios, British Airways i Iberia. Program opiera się na trzech różnych poziomach uczestnictwa (Club, Silver i Gold).