Menu

Sky Express

Najlepsze okazje linii Sky Express na eSky

Cena za 1 osobę dorosłą w obie strony

Dowiedz się więcej o Sky Express

Sky Express

Sky Express to grecka tania linia lotnicza. Przewoźnik działa na rynku od 2005 roku, oferując podróżującym loty krajowe do prawie 30 miejsc (m.in. Rodos, Kos, Aten, Korfu, Mykonos). Linie realizują nie tylko loty regularne, ale i rejsy czarterowe. W skład floty Sky Express wchodzą samoloty typu  ATR42-500 oraz ATR72-500. Głównymi hubami przewoźnika są lotniska Heraklion, Saloniki oraz międzynarodowy port lotniczy w Atenach.

Bagaż

Każdy pasażer Sky Express może wnieść bezpłatnie na pokład samolotu jedną torbę podręczną o określonych wymiarach oraz wadze. Kosmetyki i płyny należy przewozić w opakowaniach po 100 ml, umieszczonych w plastikowej torbie. Ograniczenia te nie dotyczą leków i żywności dla niemowląt. Przewoźnik umożliwia zabranie ze sobą również bagażu rejestrowanego o określonych wymiarach. Waga bagażu jest uzależniona od rodzaju taryfy, w której będziemy podróżować. Przekroczenie limitów wagi oraz wymiarów wiąże się z koniecznością zapłaty za nadbagaż. Istnieje także możliwość wykupienia dodatkowego bagażu na lotnisku.

 

Dzieciom w wieku od 2 do 12 lat przysługuje taki sam limit bagażu jak w przypadku osób dorosłych. Przewoźnik umożliwia przewóz psów oraz kotów w kabinie, jednak dopuszczalna liczba zwierząt jest ściśle określona w regulaminie linii. Podczas dokonywania rezerwacji lotu należy zgłosić obsłudze chęć podróży ze zwierzęciem.

Klasy rezerwacyjne

Sky Express to tania linia lotnicza oferująca swoim klientom podróż w atrakcyjnej cenie. Pasażerowie podróżują jedną klasą rezerwacyjną, jednak mogą wykupić bilet w jednej z trzech dostępnych taryf: Just Fly, Plus oraz All In. Od tego, którą z taryf wybierzemy, zależeć będzie m.in. przysługujący nam limit wagi bagażu rejestrowanego.

Odprawa online

Niestety, odprawa online Sky Express nie jest dostępna. Podróżujący mogą odprawić się na lotnisku bezpośrednio przed lotem. Co ważne, wcześniejsze wydrukowanie i okazanie personelowi potwierdzenia rezerwacji nie jest konieczne. Wszelkie formalności są wykonywane na miejscu. Należy jednak pamiętać, aby przybyć na lotnisko odpowiednio wcześniej, aby zdążyć na rejs. Po przejściu odprawy pasażerowie otrzymują kartę pokładową.

Flota

Flota Sky Express liczy kilkanaście maszyn przystosowanych do lotów na krótkich trasach. Przewoźnik dysponuje samolotami typu ATR42-500 oraz ATR72-500. Pierwsze z maszyn liczą po 48 miejsc, drugie mogą pomieścić po 70 osób. Komfort podróży pasażerów zapewniają m.in. skórzane, wygodne siedzenia.

Międzynarodowy port lotniczy w Atenach

Sky Express dysponuje 3 głównymi hubami, które są zlokalizowane w Atenach, Salonikach oraz w Heraklionie. Międzynarodowy port lotniczy w Atenach to największe lotnisko w Grecji, posiadające 2 terminale – główny oraz satelitarny, który obsługuje tylko loty spoza strefy Schengen. Port w Atenach posiada liczne udogodnienia dla podróżujących – pocztę, banki, kantor, punkt udzielania pierwszej pomocy, liczne restauracje i kafejki, sklepy, a także wypożyczalnię samochodów. Na terenie lotniska działa bezpłatne WiFi. Do dyspozycji podróżujących są trzy parkingi (usługę tę można zamówić online). Lotnisko jest oddalone od centrum Aten o ok. 30 km.

Posiłki

Oferta Sky Express obejmuje krótkie loty na terenie Grecji. Z tego powodu podróżujący nie otrzymują w cenie biletu żadnych przekąsek, dań czy napojów. Linia przygotowała jednak dla swoich klientów mały upominek w postaci chusteczek odświeżających oraz cukierków.

Dodatkowe usługi

Sky Express nie posiada żadnego programu lojalnościowego, jednak linia oferuje inne dodatkowe usługi, dzięki którym klienci mogą liczyć na komfort podróży. Jednym z przykładów jest bezpłatne udostępnienie saloników lotniskowych przewoźnika wszystkim podróżującym Sky Express z Aten oraz Salonik. Warto także skorzystać z oferty „Island Hopping”, w ramach której przewoźnik zapewnia możliwość zwiedzenia dodatkowego miejsca w Grecji, a wszystko to w ramach działań na rzecz promocji Grecji wśród turystów. Sky Express oferuje również klientom usługę lotów czarterowych zarówno na terenie Grecji, jak i poza nią. W przypadku lotów krajowych przewoźnik za dodatkową opłatą umożliwia dzieciom w wieku 5-12 lat podróż bez opiekuna. Należy jednak pamiętać o spełnieniu warunku linii – na lotnisku w miejscu odlotu, jak i przylotu musi być obecna osoba dorosła, która przejmie opiekę nad nieletnim.