Menu

Ryanair

Reklama

Najlepsze okazje linii Ryanair na eSky

Cena za 1 osobę dorosłą w obie strony

Reklama

Dowiedz się więcej o Ryanair

Ryanair

Tanie linie lotnicze Ryanair to irlandzki przewoźnik, będący największym i najpopularniejszym low-costem Europy. Mimo kontrowersyjnych pomysłów linie cieszą się wśród podróżnych ogromną popularnością. Przewoźnik obsługuje blisko sto portów naszego kontynentu oraz jeden w Maroku. Jego samoloty  lądują m.in. i na polskich lotniskach: w Gdańsku, Bydgoszczy, Katowicach, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Modlinie, Poznaniu, Rzeszowie, Szczecinie i Wrocławiu. W siatce połączeń irlandzkich linii przybywają każdego roku nowe kierunki. 
Linie powstały w 1985 roku z inicjatywy rodziny Ryanów: Christy'ego Ryana, Liama Lonergana - właściciela irlandzkiego tour-operatora "Club Tavel" oraz irlandzkiego biznesmena Tony'ego Ryana - założyciela firmy Guinness Peat Aviation. Historyczne pierwsze rejsy przewoźnik odbywał samolotami Embraer Bandeirante na trasie Waterford - Londyn Gatwick. Rok później linie zaczęły latać miedzy Dublinem a Londynem Luton. 
Z każdym rokiem rośnie liczba korzystających z usług Ryanaira pasażerów. W wyniku strat, jakie przewoźnik poniósł w 1991 roku, zarząd linii wprowadził program restrukturyzacji, za który odpowiadał Michael O'Leary. Wprowadzony w życie pomysł przyniósł przewoźnikowi rewelacyjne efekty, czyniąc z niego największe w Europie niskokosztowe linie w zakresie lotnictwa cywilnego. Od 2000 roku Ryanair prowadzi internetową sprzedaż biletów lotniczych. 
Główną siedzibę linie mają w Dublinie. Przewoźnik uznany został przez Stowarzyszenie Europejskich Linii Lotniczych oraz Urząd Do Spraw Lotnictwa Cywilnego Wielkiej Brytanii za najbardziej punktualną linię lotniczą Europy. 

Bagaż

W liniach lotniczych Ryanair na pokład samolotu możesz zabrać bagaż podręczny. Jego wymiary i waga są określane prze linie lotnicze i mogą zmieniać się zależnie od klasy rezerwacyjnej czy trasy.
Bagaż rejestrowany w Ryanair też musi mieć określone wymiary i wagę. Tu również wszystko zależy od klasy podróży i trasy.

Klasy rezerwacyjne

Ryanair oferuje wybór między dwoma taryfami, Standardową i Business Plus. Różnica między nimi opiera się na cenach, podróżowanie Standardową czasem bywa trzy razy tańsze, ale pasażer nie może liczyć na żadne przywileje. 
Taryfę Business Plus wprowadzono pod koniec sierpnia 2014 roku. Bilet jest droższy i można go nabyć tylko na wybranych lotach. Wybierający tę taryfę mogą zarządzać swoją rezerwacją w każdym momencie, m.in. modyfikując bilety według własnego uznania. Rezerwacja daje możliwość zmiany terminu wylotu nawet na godzinę przed planowanym startem. W cenie jest również pierwszeństwo przejścia przez kontrolę bezpieczeństwa oraz pierwszeństwo wejścia na pokład. Taryfa Business Plus to dodatkowe usługi i przywileje, jednak na pokładzie taryfa nie różni się komfortem od standardowej taryfy. Wykupującym droższy bilet pasażerom nie przysługuje nawet darmowy poczęstunek na pokładzie.

Odprawa online

Podróżując tanimi liniami lotniczymi Ryanair, w okresie od 2 dni do 2 godzin przed każdym lotem, można się odprawić online i przy okazji dokonać zakupu preferowanego miejsca na pokładzie.

Flota

Flota irlandzkiego przewoźnika składa się z 303 maszyn Boeing 737-800. Średni wiek samolotu to ok. 5 i pół roku. Z uwagi na zamówienie 175 nowych maszyn, flota Ryanaira stanie się jeszcze młodsza. Już teraz jest jedną z najbardziej ekologicznych w Europie.

Port lotniczy Dublin

Międzynarodowe lotnisko jest główną bazą lotniczą m.in. dla Ryanaira. Położone jest ok. 10 km na północ od irlandzkiej stolicy. Port jest nie tylko najbardziej obłożonym w Irlandii, ale plasuje się w pierwszej dziesiątce najbardziej ruchliwych lotnisk Europy. W jego obrębie znajdują się dwa hotele, w hali przylotów swoje placówki mają wypożyczalnie samochodów, znajdują się też w budynku lotniska liczne bary, kawiarnie, restauracje, przeróżne sklepy, a wśród nich te bezcłowe. Na terenie portu działa płatny bezprzewodowy internet. Można też skorzystać z licznych kiosków internetowych.

Posiłki

Podczas lotu Ryanair nie oferuje na pokładzie darmowych posiłków. Pasażerowie na wszystkich lotach w barze pokładowym mogą kupić przekąski, zimne i ciepłe napoje, w tym piwa, wina i mocne alkohole. Szczegóły na temat dostępności przekąsek i napojów można uzyskać w magazynie pokładowym.

Dodatkowe usługi

Na pokładzie samolotów Ryanaira funkcjonuje bar i sklepik pokładowy, w którym można nabyć kosmetyki, markowe perfumy, biżuterię i gadżety przewoźnika.