Menu

FlySafair

Najlepsze okazje linii FlySafair na eSky

Cena za 1 osobę dorosłą w obie strony

FlySafair

Linia lotnicza FlySafair rozpoczęła działalność w 2014 roku. Od tego czasu nieprzerwanie obsługuje tanie loty na terenie Afryki. Jest jedną z przodujących firm lotniczych na kontynencie, oferującą szeroki zakres usług lotniczych. Jest również pierwszą linią w Afryce, która wprowadziła płatność kartą za dodatkowe usługi na pokładzie. Linia FlySafari oznaczona jest kodem IATA FA, a jej główna siedziba znajduje się w Johannesburgu w Południowej Afryce.

Wymiary i waga bagażu w FlySafair

Wybierając się w podróż z FlySafair, w cenie biletu lotniczego możemy zabrać ze sobą na pokład jedną sztukę bagażu podręcznego oraz małą torebkę z najpotrzebniejszymi rzeczami, którą należy umieścić pod siedzeniem przed sobą. Waga bagażu podręcznego nie może przekroczyć ustalonego limitu i musi zmieścić się w schowku nad głową. W innym wypadku torba zostanie uznana za bagaż rejestrowany. Za nadanie bagażu rejestrowanego w FlySafair pobierana jest opłata zależna od wagi, wymiarów i ilości walizek.

Na pokład nie można wnosić przedmiotów wybuchowych i łatwopalnych oraz takich, które mogłyby posłużyć za broń. W bagażu podręcznym nie należy przewozić noży, igieł i scyzoryków, ale te same przedmioty można z powodzeniem nadać w bagażu rejestrowanym. W bagażu podręcznym w FlySafair można przewieźć maksymalnie 1 litr płynów, który musi być umieszczony 100-mililitrowych pojemnikach zapakowanych w specjalny woreczek strunowy.

Jakie klasy rezerwacyjne ma FlySafair?

Linia lotnicza FlySafair nie wprowadziła podziału na klasy rezerwacyjne. Pasażerowie przy zakupie biletu lotniczego mogą za stosowną opłatą skorzystać z dodatkowych udogodnień, np. zwiększyć limit bagażu, wybrać miejsca w samolocie oraz wykupić pierwszeństwo wejścia na pokład lub możliwość przewozu dodatkowych rzeczy, m.in. sprzętu sportowego i instrumentów.

Jak dokonać odprawy online w FlySafair?

Odprawa online w FlySafair to duże udogodnienie, ponieważ dzięki niej nie trzeba przyjeżdżać wcześniej na lotnisko ani czekać w kolejce do bramek. Do przeprowadzenia odprawy potrzebny jest numer rezerwacji lub numer biletu lotniczego, a także imię i nazwisko pasażera. Po uzupełnieniu danych system generuje kartę pokładową, która jest niezbędna do wejścia na pokład samolotu. Kartę można wydrukować i zabrać ze sobą na lotnisko. Odprawy online można dokonać najwcześniej na dobę przed planowaną datą wylotu, ale nie później niż 2 godziny przed startem.

Jakie samoloty ma FlySafair w swojej flocie?

Tania linia lotnicza FlySafair posiada w swojej flocie tylko dwa rodzaje maszyn. Są to dwa modele popularnego samolotu pasażerskiego o średnim zasięgu Boeing 737. Samoloty te jednorazowo mogą przewieźć około 180 pasażerów, jednocześnie zapewniając pasażerom najwyższy komfort i wygodę w trakcie lotu.

Usługi dodatkowe w FlySafair

W czasie lotu tanią linią lotniczą FlySafair można zamówić na pokładzie posiłki, przekąski oraz ciepłe i zimne napoje. Dodatkowo można umilić sobie lot lekturą miesięcznego magazynu In Flight dystrybuowanego przez FlySafair. Magazyn jest dostępny bezpłatnie dla każdego pasażera. Oprócz tego linia lotnicza zapewnia asystę dla osób wymagających dodatkowej opieki.

Główna siedziba FlySafair – port lotniczy Johannesburg

Port lotniczy Johannesburg, nazywany również Tambo International Airport, to największe lotnisko w RPA i całej Afryce. Jest główną siedzibą wielu linii lotniczych. W 2010 roku został odnowiony i rozbudowany w trakcie przygotowań do Mistrzostw Świata w piłce nożnej. Obecnie posiada aż 6 terminali.

Lotnisko jest bardzo dobrze skomunikowane z centrum miasta. Znajduje się przy nim czynny przez całą dobę dworzec autobusowy, z którego można dojechać zarówno do centrum, jak i do pobliskich miejscowości. Na terenie portu znajduje się też postój taksówek, obszerny parking i wypożyczalnia samochodów.

Na terenie portu znajdują się liczne lokale gastronomiczne, sklepy o różnorakim asortymencie, bank, kantor wymiany walut oraz poczta. Oprócz tego lotnisko zostało wyposażone w sale konferencyjne i loże dla VIP-ów. Niedaleko znajdują się też liczne hotele.