Eurowings

Najlepsze okazje linii Eurowings na eSky

Cena za 1 osobę dorosłą w obie strony

Pokaż filtry

Eurowings

Linie lotnicze Eurowings to niemiecki przewoźnik, będący częścią największej w tym kraju linii lotniczej Lufthansy. Linie powstały w 1993 roku w wyniku fuzji dwóch podmiejskich linii: Nurnberger Flugdienst i Reise – und Industrieflug. Operacje lotnicze Eurowings rozpoczął w 1994 roku. Pierwszy rejs linie odbyły na trasie Norymberga – Paryż. Początkowo na flotę przewoźnika składały się samoloty ATR 42 i 72, w późniejszym okresie wzbogacił się o maszyny BAe 146, a następnie o Airbusy A320 i A310. 
W 2001 roku Eurowings nawiązał współpracę z Lufthansą, która ostatecznie w 2009 roku wykupiła wszystkie akcje firmy. Od tego czasu Eurowings świadczy usługi na zlecenie Lufthansy i taniej linii lotniczej Germanwings realizując połączenia głównie z dwóch portów lotniczych, z Hamburga i Dusseldorfu, do innych niemieckich miast, a także lądując na wielu lotniskach Europy, również na polskich: w Warszawie, Poznaniu i Wrocławiu. 
Łącznie w siatce połączeń Eurowings znajduje się 34 kierunki w całej Europie, a jesienią 2015 roku poszerza swoją działalność o rejsy międzykontynentalne, docierając na Florydę, do Afryki Południowej i na Archipelag Oceanu Indyjskiego.

Bagaż

W liniach lotniczych Eurowings na pokład samolotu możesz zabrać bagaż podręczny. Jego wymiary i waga są określane prze linie lotnicze i mogą zmieniać się zależnie od klasy rezerwacyjnej czy trasy.
Bagaż rejestrowany w Eurowings też musi mieć określone wymiary i wagę. Tu również wszystko zależy od klasy podróży i trasy.

Klasy rezerwacyjne

Linie lotnicze Eurowings zapewniają pasażerom obsługę na najwyższym poziomie, jednak określone warunki, jak też dodatkowe usługi zależne są od tego, na czyje zlecenie przewoźnik odbywa lot, Lufthansy czy Germanwings. Pierwsza z tych linii oferuje cztery klasy przelotu: Ekonomiczną, Ekonomiczną Premium, Biznes i Pierwszą. 
Germanwings ma do wybory trzy klasy: BASIC – jest podstawową, płaci się tylko za lot z możliwością dokupienia innych usług. SMART – przeznaczona dla prywatnych i podróżujących służbowo pasażerów, niski koszt, standardowa stawka i wiele usług, które mogą pasażerowie dostosować do własnych potrzeb, fotele rozkładają się do pozycji półleżącej. BEST – maksymalny komfort i luksus w przystępnej cenie, skierowana jest do najbardziej wymagających pasażerów, szerokie fotele rozkładają się do pozycji płaskiego łóżka, większa przestrzeń na nogi.

Odprawa online

Podróżując liniami lotniczymi Eurowings na zlecenie Germanwings odprawa online jest możliwa od 72 do 3 godzin przed planowanym odlotem, a podróżując z Niemiec można się odprawić przez internet do 30 minut przed odlotem. Natomiast gdy lot realizowany jest na zlecenie Lufthansy, odprawa jest możliwa na 23 godziny przed planowanym odlotem.

Flota

Flota Eurowings składa się z 23 samolotów, a konkretnie krótko- i średniodystansowych odrzutowców typu Bombardier CRJ900. Nowe połączenia międzykontynentalne przewoźnik będzie obsługiwał szerokokadłubowymi Airbusami A330-200. Latem 2015 roku flota Eurowings została powiększona o dwie takie maszyny, a ostatecznie ma ich posiadać siedem. 
Ponadto od sezonu zimowego 2015/2016 europejskie trasy linie mają obsługiwać dwoma Airbusami 320.

Port lotniczy Dusseldorf

Międzynarodowe lotnisko Dusseldorf jest największym i najpopularniejszym w Nadrenii. Położone jest ok. 7 km od centrum miasta Dusseldorf. Na lotnisku znajduje się wiele restauracji, barów, kawiarni, sklepów oraz wypożyczalnie samochodów. Na terenie portu można skorzystać z bezprzewodowego dostępu do internetu. 

Posiłki

W przypadku, gdy Eurowings lata na zlecenie Germanwings, pasażerowie mogą skorzystać z dodatkowych opcji serwisu pokładowego zgodnie z wykupioną taryfą. W klasie BEST z oferty pokładowego menu pasażerowie mogą korzystać bezpłatnie. W SMART otrzymują bezpłatny poczęstunek i napój, w opcji BASIC pasażerowie mogą dokonywać zakupów z menu SkyBistro. W ramach rejsów dla Lufthansy pasażerowie mogą liczyć tak samo, jak i u flagowego przewoźnika, na dobrą kuchnię pokładową.

Dodatkowe usługi

Na pokładzie samolotów Eurowings na rejsach wykonywanych dla Germanwings pasażerowie klasy BEST mają dostęp do rozrywki pokładowej, gniazdek elektrycznych i WiFi.