Menu

Ethiopian Airlines

Reklama

Najlepsze okazje linii Ethiopian Airlines na eSky

Cena za 1 osobę dorosłą w obie strony

Reklama

Dowiedz się więcej o Ethiopian Airlines

Ethiopian Airlines

Linie lotnicze Etiopian Airlines to narodowy przewoźnik Etiopii, jedna z najstarszych afrykańskich linii lotniczych. Założone zostały 21 grudnia 1945 roku pod nazwą Etiopian Air Lines przez ostatniego cesarza Etiopii, Haile Selassie I, a działalność rozpoczęły dopiero 8 kwietnia 1946 roku. Linie w całości są własnością rządu. Pierwszym połączeniem, jakie wykonywały, były loty do Kairu. Dalekodystansowe loty przewoźnik uruchomił w 1953 roku, do Frankfurtu. Obecnie latają na wszystkie kontynenty świata oprócz Australii, mają również podpisane liczne porozumienia codeshare, m.in. z liniami Lufthansa, SAS i Singapore Airlines. 
Od 1968 roku etiopskie linie są członkiem IATA oraz African Airlines Association. Od grudnia 2011 roku etiopski przewoźnik jest członkiem sojuszu Star Aliance. Siedzibą przewoźnika jest port lotniczy w Addis Abebie.

Bagaż

W liniach lotniczych Etiopian Airlines na pokład samolotu możesz zabrać bagaż podręczny. Jego wymiary i waga są określane prze linie lotnicze i mogą zmieniać się zależnie od klasy rezerwacyjnej czy trasy.
Bagaż rejestrowany w Etiopian Airlines też musi mieć określone wymiary i wagę. Tu również wszystko zależy od klasy podróży i trasy.

Klasy rezerwacyjne

Etiopskimi liniami podróżować można w dwóch klasach: Economy i Cloud Nine. Klasa Economy jest najtańszą oferującą podstawowy standard, z minimalnym odchyłem oparcia fotela i jest dostępna na wszystkich trasach przewoźnika.

Odprawa online

Jest możliwa od 48 godzin do 2 godzin przed planowanym odlotem samolotu.

Flota

Flota etiopskich linii składa się z 62 samolotów typu Boeing 737-700, 737-800, 757-200, 767-300ER, 777-200LR, 777-300ER, 787-8, Bombardier Dash 8 Q400 i 10 transportowych typu Boeing 757-200PCF, 777F, McDonnell Douglas MD-11F.

Port lotniczy Addis Abeba

Międzynarodowe lotnisko w Addis Abeba Bole jest największym portem lotniczym Etiopii. Położone jest 6 km na południowy wschód od centrum miasta Addis Abeby i 65 km na północ od miasta Derbe Zeit. Na terenie terminala znajdują się sklepy z pamiątkami, kwiaciarnie, sklepy wolnocłowe, sieci restauracji i kawiarni. Istnieje także możliwość wynajęcia samochodu. 

Posiłki

Linie Etiopian Airlines zapewniają swoim pasażerom jedzenie i darmowe napoje na pokładzie w obu klasach. Menu może składać się z gorących dań, zimnych lub lekkich przekąsek. Rodzaj serwowanego posiłku zależy od długości lotu i pory dnia. W klasie Cloud Nine każdy posiłek, owoce i deska serów jest przewidzianą porcją dla pasażerów. W czasie lotu dostępna jest szeroka gama win i innych alkoholi. Przewoźnik na życzenie oferuje także menu dla pasażerów z różnymi wymaganiami kulinarnymi.

Dodatkowe usługi

Na rejsach długodystansowych linie oferują rozrywkę – najnowsze filmy, programy telewizyjne, gry, książki audio, i muzykę. Dodatkowo, podróżując z etiopskim przewoźnikiem, można gromadzić mile.