Menu

Ellinair

Reklama

Najlepsze okazje linii Ellinair na eSky

Cena za 1 osobę dorosłą w obie strony

Reklama

Dowiedz się więcej o Ellinair

Ellinair

Ellinair to stosunkowo młoda, grecka linia lotnicza, utworzona w 2013 roku. Ellinair obsługuje połączenia na wielu trasach z Grecji do innych państw europejskich, w tym także do Polski. Jest ona linią regularną, która podróżuje do około 40 miejsc docelowych. Jako spółka, linia jest zależna od grupy Mouzenidis i to właśnie z nią wiąże swoją działalność. Pracownicy mają za zadanie każdego dnia spełniać swoją misję, którą jest ciągły rozwój i zdobywanie doświadczeń lotniczych. Loty są dostosowane do międzynarodowych przepisów bezpieczeństwa, co daje duże poczucie pewności podczas korzystania z usług przewoźnika.

Bagaż

Pasażerowie linii Ellinair mogą nieodpłatnie zabrać ze sobą na pokład bagaż podręczny i bagaż rejestrowany, przy czym nie mogą one przekroczyć określonego limitu wagi. Dzięki temu nie trzeba płacić za dodatkowe walizki. Bezpłatny bagaż jest stałym udogodnieniem we wszystkich klasach rezerwacyjnych. Dodatkowo, osoby studiujące mogą zabrać do samolotu kilka kilogramów więcej w ramach bagażu rejestrowanego. Jeżeli istnieje potrzeba przewiezienia zwierzęcia lub bagażu specjalnego, pasażerowie muszą odpowiednio wcześniej powiadomić o tym biuro obsługi klienta. Na pokład samolotu nie można wnosić płynów w nieprzezroczystych buteleczkach, których objętość przekracza 100 ml. Zabronione jest również posiadanie ostrych narzędzi.

Klasy rezerwacyjne

Linia Ellinair oferuje swoim klientom trzy klasy rezerwacyjne: Classic, Comfort oraz Super. Każda z nich gwarantuje inne warunki zmiany i anulacji lotu – w droższych klasach zmiana oraz anulacja są darmowe. Może się zdarzyć, że przy niektórych lotach nie będzie możliwości zakupienia biletu w danej klasie. Przyczyną może być wykupienie biletów lub całkowity brak miejsc w danej klasie podczas konkretnego lotu. W zależności od klasy, pasażerowie podróżują różnymi typami maszyn. Warto wiedzieć, że linia Ellinair najczęściej sprzedaje loty czarterowe w ofercie klasycznej. Choć ceny biletów różnią się w zależności od klasy, bagaż zawsze jest wliczony w cenę biletu, a jego dopuszczalna wielkość i waga pozostaje stała.

Odprawa online

Odprawa online jest dostępna tylko dla pasażerów wybranych lotów. System odprawy otwiera się na 48 godzin przed odlotem i zamyka na 3 godziny przed startem. Podczas kontroli paszportowej należy mieć ze sobą kartę pokładową, która zostanie przesłana na skrzynkę pocztową po dokonaniu odprawy przez Internet. Aby dokonać odprawy, wystarczy skorzystać z systemu elektronicznego na dedykowanej stronie www i uzupełnić w nim swoje dane. Dla wszystkich lotów możliwa jest natomiast odprawa na miejscu, od 2 godzin do 40 minut przed odlotem. Usługa jest bezpłatna. Bramy wejściowe zamykają się na 20 minut przed planowanym czasem startu.

Flota

Flota Ellinair liczy około 10 samolotów, w tym większość Aribusów i Boeingów. Każdy z samolotów posiada około 150 miejsc, dzięki czemu maszyny mogą zabierać na swój pokład pasażerów nawet najbardziej obłożonych lotów. Każda z maszyn jest regularnie sprawdzana, gdyż firma kładzie duży nacisk na bezpieczeństwo i nowoczesną technologię lotniczą, by pasażerowie mogli cieszyć się najwyższą jakością usług lotniczych.

Port lotniczy Saloniki-Macedonia

Port lotniczy Saloniki-Macedonia jest bazą greckiej linii lotniczej. Na lotnisku znajdują się udogodnienia dla pasażerów wszystkich przewoźników, nie tylko Ellanair. Jest to jeden z największych greckich portów, obsługujący rocznie ponad trzy miliony klientów ze wszystkich stron świata. Na terenie lotniska znajduje się wiele restauracji oraz sklepików w strefie wolnocłowej. Kompleks znajduje się na obrzeżach Saloników, niedaleko centrum miasta, a dojazd środkami komunikacji publicznej jest bardzo łatwy nawet dla tych zwiedzających, którzy będą w Grecji po raz pierwszy.

Posiłki

Na pokładzie samolotu każdy z pasażerów może otrzymać swój posiłek, składający się nie tylko z dania głównego, ale także z przekąsek. Również szeroki wybór alkoholi oraz napojów jest dostępny w sklepiku pokładowym, niezależnie od wykupionej klasy. Obsługa proponuje zdrowe i kolorowe posiłki dla najmłodszych. Dba także o diabetyków, osoby przestrzegające tradycji religijnych i osoby uczulone na niektóre składniki pokarmowe. Istnieje możliwość wcześniejszego ustalenia jadłospisu – należy zrobić to poprzez rozmowę telefoniczną z biurem obsługi klienta, przynajmniej dwa dni przed datą lotu.

Dodatkowe usługi

Pokłady samolotów linii lotniczej Ellanair dostosowane są do osób niepełnosprawnych oraz do niemowlaków. W maszynach dostępne są dodatkowe pasy dla dzieci poniżej drugiego roku życia. Jeżeli zajdzie potrzeba zadbania o wymagających pasażerów, na przykład przez zły stan zdrowotny czy fizyczny, pasażer powinien zgłosić taką konieczność przed lotem, wypełniając specjalny dokument dostępny na stronie głównej linii Ellinair. W samolotach można przewozić zwierzęta, natomiast ze względów bezpieczeństwa obowiązuje całkowity zakaz palenia.