Menu

Ernest Airlines

Najlepsze okazje linii Ernest Airlines na eSky

Cena za 1 osobę dorosłą w obie strony

Dowiedz się więcej o Ernest Airlines

Ernest Airlines

Ernest Airlines (kod IATa EG) to włoska, niskokosztowa linia lotnicza z siedzibą w Mediolanie. Na rynku istnieje od kwietnia 2017 roku. Obecnie flota składa się z Airbusa A319 i Airbusa A320. Ernest Airlines w 2019 roku planuje powiększyć swój kapitał o kolejne, dwa samoloty. Linia lotnicza Ernest Airlines oferuje połączenia m.in. do Hiszpanii, Rumunii, Albanii na Ukrainę. Bilety lotnicze zaczynają się już od 39 euro. Loty odbywają się z ponad 10 lotnisk we Włoszech. Kierowane są głównie do pasażerów, którzy chcą odwiedzić rodzinę i przyjaciół. Miejsca docelowe są również dostosowane do największych atrakcji i miejsc rozrywki. Domeną Ernest Airlines jest dobra jakość, bezpieczeństwo i potrzeby Klientów.

Bagaż w Ernest Airlines

Wybierając linię Ernest Airlines, każdy pasażer może przewieźć jedną sztukę bagażu podręcznego o wadze 10 kg i wymiarach 55 cm x 35cm x 25cm (w tym znajdują się uchwyty i koła). W przypadku, gdy bagaż przekroczy powyższe wymiary, pasażer będzie musiał uiścić dodatkową opłatę. Dodatkowo bagaż podręczny zostanie nadany. Dzieci poniżej 2 roku życia mogą przewozić małą torebkę o maksymalnej wadze 3 kg.

Bagaż rejestrowany w Ernest Airlines

Bagaż rejestrowany w linii lotniczej Ernest Airlines nie jest wliczony w cenę biletu, chyba że taryfa biletu stanowi inaczej. Maksymalnie można zakupić 3 sztuki bagażu nadanego tuż przy rezerwacji biletu lub do 3 godzin przed planowanym lotem na lotnisku. Wybrać można bagaż o wadze: 15 kg, 20 kg, 25 kg. Warto zakupić bagaż online, ponieważ cena na lotnisku będzie wyższa.

Czego nie można przewozić w bagażu podręcznym?

Zabronione przedmioty w bagażu podręcznym: pistolety, bronie, narzędzia, ostre/ostre krawędzie, noże, nożyczki, sondy narciarskie i alpinistyczne, instrumenty, które mogą powodować obrażenia, kije golfowe, paliki, kije do bilarda, wędki, substancje wybuchowe i łatwopalne; trujące substancje chemiczne, które są niebezpieczne dla zdrowia pasażerów dla bezpieczeństwa technicznego i ogólnego samolotu.

Czego nie można przewozić w bagażu rejestrowanym?

Zabronione przedmiot w bagażu nadanym: materiały wybuchowe, gaz, materiały reaktywne, łatwopalne, utleniacze i nadtlenek organiczny, materiały toksyczne lub zakaźne, materiały radioaktywne, substancje żrące, w tym akumulatory samochodowe i integralne części systemu paliwowego samochodów. Przy odprawie wszystkie bagaże rejestrowane są sprawdzane i prześwietlane pod kątem posiadania zabronionych rzeczy.

Co zrobić w przypadku zagubionego bagażu?

Jeżeli bagaż zginie, należy niezwłocznie udać się do biura Lost and Found na lotnisku w sekcji przylotu i wypełnić odpowiednie pismo. Należy oczekiwać odpowiedzi w ciągu 21 dni od linii lotniczej Ernest Airlines.

Jakie klasy rezerwacyjne ma linia lotnicza Ernest Airlines?

Linia lotnicza Ernest Airlines oferuje cztery klasy biletów - PRO, FLY, PLUS, TOP. W każdej wersji możemy wziąć ze sobą bagaż podręczny o maksymalnej wadze 8 kg w cenie bilety. Za pozostałe usługi należy dopłacić. Cena za poszczególne części zależna jest od klasy rezerwacyjnej biletu. Ernest Airlines nie uwzględnia podziału na klasę ekonomiczną i biznesową. Warto zapisać się na newsletter (jest on dostępny na stronie głównej linii lotniczek), aby otrzymywać informacje o zniżkach i nowych kierunkach. Każdy student z ważną legitymacją studencką otrzyma 10% rabatu na każdy bilet.

Jak dokonać odprawy online w linii lotniczej Ernest Airlines?

Odprawa online w linii lotniczej Ernest Airlines dostępna jest za darmo od 7 dni przed wylotem do 3 godzin. Automatycznie karta pokładowa zostanie wysłała na adres e-mail podany przy rejestracji. Można również odprawić się bezpłatnie na lotnisku przy stanowiskach odprawy przypisanych do linii Ernest Airlines maksymalnie 45 min przed odlotem. Odprawa online możliwa jest w przypadku wylotu z lotnisk w Bergamo, Bolonia, Genua, Mediolan Malpensa, Piza, Neapol, Rzym Fiumicino, Wenecja, Werona. Przy wylocie z innego lotniska, które nie jest podany wyżej można odprawić się na lotnisku bez dodatkowych opłat.

Czy kartę pokładową należy wydrukować?

Kartę pokładowa można wydrukować w formacie A4 lub przedstawić w formie elektronicznej. Pasażer ma możliwość za dopłatą wybrać miejsce w samolocie. W bezpłatnej wersji otrzyma losowo przydzielone miejsca. W tym wypadku nie ma pewności, że współpasażer będzie siedział obok. Wybór miejsca siedzącego możliwy jest przy odprawie online.

Jakie samoloty ma Ernest Airlines w swojej flocie?

Flota włoskiej linii lotniczej Ernest Airlines stale się powiększa. Obecnie przewoźnik posiada dwa Airbusy. Samolot Airbus A320 jest w stanie pomieścić 180 pasażerów, a Airbus  A319 141 podróżujących. Ernest Airlines oczekuje na dostawę dwóch samolotów Airbus A 320.

Jakie usługi ma linia lotnicza Ernest Airlines w swojej ofercie?

Na pokładzie samolotu linii lotniczej Ernest Airlines dostępny jest catering, ale nie na wszystkich rejsach ze względów operacyjnych.

Na wszystkich lotniskach dostępne jest wsparcia dla osób niepełnosprawnych. Wózki inwalidzkie organizowane są wedle potrzeby. Pasażerom o ograniczonej sprawności ruchowej powinien towarzyszyć współpasażer.

Główna siedziba Ernest Airlines: Port lotniczy Mediolan-Malpensa

Główny port lotniczy Mediolan-Malpensa (kod IATA: MXP) linii Ernest Airlines położony jest 48 km od Mediolanu w prowincji Varese. Lotnisko połączone jest z Mediolanem linią autobusową i kolejową. Dostępne są dwa terminale. Pierwszy z nich został tak zaprojektowany, aby stworzyć małe miasteczko. Dzięki temu można tutaj dobrze zjeść przed odlotem - serwowana jest nie tylko kuchnia włoska, zrobić zakupy w strefie bezcłowej, a także skorzystać z sauny, solarium, usług fryzjerki i kosmetyczki. Dla najmłodszych przygotowano plac zabaw. Na Terminalu 1 znajdują się również wypożyczalnie samochodów. Pasażerowie mogą skorzystać z 2 Mbsp nielimitowanego Internetu bez ograniczeń czasowych. Wymagana jest rejestracja. Na terenie lotniska znajduje się hotel oraz kilkanaście innych w jego okolicy.