Norwegian

Najlepsze okazje linii Norwegian na eSky

Cena za 1 osobę dorosłą w obie strony

Pokaż filtry

Norwegian

Tanie linie lotnicze Norwegian to norweski przewoźnik, największy w Skandynawii działający low-cost. Linie obsługują rejsy krajowe, operują też między Norwegią a wieloma innymi portami Europy, w tym Warszawą, Gdańskiem, Krakowem i Szczecinem oraz serwują rejsy dalekodystansowe do USA, lądując w Nowym Jorku, Los Angeles i Forcie Lauderdale, jak też obsługuje rejsy do Tel Avivu. 
Historia linii datowana jest na rok 1967. Pierwotnie linie nosiły nazwę Busy Bee Airservice. Przez lata nazwa i zasady funkcjonowania przewoźnika zmieniały się, aż w 1993 roku linie zbankrutowały. Odrodziły się w 2002 roku i od tego czasu działają pod obecną nazwą. Siedziba Norwegian mieści się na peryferiach Oslo, w Fornebu, zaś lotniskiem macierzystym przewoźnika jest Oslo-Gerdermoen.

Bagaż

W liniach lotniczych Norwegian na pokład samolotu możesz zabrać bagaż podręczny. Jego wymiary i waga są określane prze linie lotnicze i mogą zmieniać się zależnie od klasy rezerwacyjnej czy trasy.
Bagaż rejestrowany w Norwegian też musi mieć określone wymiary i wagę. Tu również wszystko zależy od klasy podróży i trasy.

Klasy rezerwacyjne

Podróżując tanimi liniami lotniczymi Norwegian mamy możliwość zakupu i rezerwacji preferowanego miejsca. Usługa ta jest wliczona w przypadku zakupu klasy rezerwacyjnej Flex, Premium i Premium Flex. Rezerwacji miejsca można dokonać najpóźniej na 25 godzin przed lotem. 

Można również zamówić miejsce z dodatkową przestrzenią na nogi. Znajdują się one przy wyjściach awaryjnych, przysługują najczęściej osobom o ograniczonej sprawności ruchowej. Istnieje również możliwość dokonania dla siebie, dla wygody lub z przyczyn zdrowotnych, rezerwacji dodatkowego miejsca, ale nie później niż na 48 godzin przed odlotem.

Podczas długich lotów najwięcej zalet ma podróżowanie klasą Premium, która oferuje wygodne fotele z dodatkowym miejscem na nogi, darmowe drinki, 3-daniową kolację w tym napoje, śniadanie,
dostęp do saloników lotniskowych i wiele więcej. W klasie Premium każdy fotel posiada gniazdo zasilania i USB, dostęp do rozrywki. 

W cenę biletu Premium wliczona jest też rezerwacja miejsc. W przypadku posiadania biletów na przelot klasą LowFare i Flex nie ma problemu z uaktualnieniem rezerwacji do biletów Premium. W klasie Premium na rejsach długodystansowych pasażerowie otrzymują bezpłatnie koce i słuchawki, zaś w klasie ekonomicznej jest to płatne.

Odprawa online

Podróżując z Polski liniami lotniczymi Norwegian nie ma możliwości odprawy online. Bezpłatnie z każdym bagażem można się odprawić klasycznie przy stanowisku lub w automacie. 

Flota

Flota norweskiego przewoźnika składa się z 93 maszyn, w tym 7 samolotów Boeing 787-8, 84 Boeingów 737-800W i 2 Boeingów 737-300. 

Port lotniczy Oslo-Gardermoen

Międzynarodowe lotnisko jest portem macierzystym tanich linii lotniczych Norwegian. Położony jest w gminie Ullensaker, ok. 48 km na północ od centrum norweskiej stolicy. Lotnisko jest najruchliwszym portem Norwegii. 
W budynku terminala działają firmy wynajmujące samochody, znajduje się też wiele sklepów, w tym wolnocłowy, jest też wiele barów, restauracji i kawiarni. Na terenie lotniska działa bezprzewodowy internet.

Posiłki

Norwegian nie oferuje darmowych posiłków na pokładzie, prowadzi podczas lotu sprzedaż napojów i lekkich przekąsek. Jedynie na rejsach dalekodystansowych w bilet Premium wliczone są darmowe drinki, śniadanie, kolacja składająca się z trzech dań, w tym napoje.

Dodatkowe usługi

Tanie linie lotnicze Norwegian są pierwszą linią oferująca szybki dostęp szerokopasmowego internetu na rejsy w obrębie Europy. Darmowe Wi-Fi dostępne jest od marca 2014 roku na pokładach prawie wszystkich samolotów Boeing 737-800. Połączenie jest możliwe po osiągnięciu przez samolot wysokości 10 tys. stóp (czyli ok. 3 km).