Menu

Condor

Reklama

Najlepsze okazje linii Condor na eSky

Cena za 1 osobę dorosłą w obie strony

Reklama

Dowiedz się więcej o Condor

Condor

Linie lotnicze Condor Airlines są największym wakacyjnym przewoźnikiem nie tylko w Niemczech, ale i na świecie. Biorąc pod uwagę wielkość floty i liczbę obsługiwanych pasażerów jest trzecią największą niemiecka linią lotniczą. 
Condor Airlines powstały w 1955 roku. Pierwotnie nazywały się Deutsche Flugdienst GmbH, jednak po przejęciu ich w 1961 roku przez Condor-Luftreederei zmienioną ją na Condor Flugdienst. Pierwsze dalekodystansowe rejsy przewoźnik uruchomił w 1962 roku i były to loty do Kenii, Tajlandii i na Sri Lankę. Od 1965 roku Condor świadczy też rejsy czarterowe. W1969 roku 40 proc. akcji Condor nabyła Lufthansa. W 20lat później niemieckie linie we współpracy z Turkish Airlines, mając na uwadze ruch wypoczynkowy na trasie Niemcy – Turcja, uruchomiły linie lotnicze SunExpress, a w 1991 roku linie Condor jako pierwsze spośród linii czarterowych wprowadziły możliwość zakupu biletu w bardziej komfortowej klasie rezerwacyjnej niż ekonomiczna.
Od roku 2000 posiadane przez Lufthansę akcje w liniach Condor stopniowo nabywać zaczęły brytyjskie linie czarterowe Thomas Cook Airlines, aż w 2009 roku linie Condor zostały przez nie w całości przejęte. W tym okresie zmieniła się nazwa linii na Thomas Cook powered by Condor. Linie jednak powróciły do swojej nazwy Condor Flugdienst.
Niemieckie linie oferują regularne loty do wakacyjnych miejsc Basenu Morza Śródziemnego, Azji, Afryki, Ameryki Północnej, Ameryki Południowej i na Karaiby, a jej główną bazą jest port lotniczy we Frankfurcie nad Menem.

Bagaż

W liniach lotniczych Condor Airlines na pokład samolotu możesz zabrać bagaż podręczny. Jego wymiary i waga są określane prze linie lotnicze i mogą zmieniać się zależnie od klasy rezerwacyjnej czy trasy.
Bagaż rejestrowany w Condor Airlines też musi mieć określone wymiary i wagę. Tu również wszystko zależy od klasy podróży i trasy.

Klasy rezerwacyjne

Liniami lotniczymi Condor można podróżować w klasie Economy, Premium Economy i Business. 
Klasa Economy jest standardową. W Premium Economy pasażerowie dysponują wygodniejszymi fotelami, z większym kątem odchylenia oparcia, większą przestrzenią na nogi i mają możliwość bezpłatnej rezerwacji miejsc. 
W klasie Business fotele są w pełni zautomatyzowane i rozkładają się do kąta 170 stopni.

Odprawa online

Pasażerowie linii lotniczych Condor na większości tras mogą odprawić się przez internet od 24 godzin do 2 godzin przed wylotem. Opcja ta nie dotyczy podróży grupowych, podróży ze zwierzętami, podróży z bagażem specjalnym oraz w przypadku podróży niepełnoletniego dziecka bez opieki.

Flota

Flota Condor składa się z 42 samolotów typu Airbus A320-200, A321-200, Boeing 757-300, 767-300ER.

Port lotniczy Frankfurt

Międzynarodowe lotnisko Ren-Men jest największym portem lotniczym Niemiec, położonym we Frankfurcie nad Menem. Lotnisko to jest ważnym węzłem w sieci połączeń lotniczych Europy. Na jego terenie rozlokowanych jest wiele restauracji, bufetów, kawiarni, barów szybkiej obsługi i sklepów. Teren całego lotniska jest w zasięgu bezprzewodowego internetu, poza tym można skorzystać z kafejek internetowych. 

Posiłki

Linie lotnicze Condor oferują na pokładzie swoich samolotów posiłki. Do standardowego menu pasażerowie mogą na wszystkich transatlantyckich lotach wybierać z szerokiej gamy potraw z tzw. menu specjalnego. Jest ono zależne nie tylko od odcinka lotu, ale i pory dnia. Na pokładzie pasażerowie wybierają posiłki z menu Sky. Na specjalne życzenie linie przygotują specjalne posiłki. 
W klasie Economy na trasach długodystansowych pasażerom przysługuje jeden ciepły posiłek, w zależności zaś od odcinka lotu i pory dnia dodatkowo jeden zimny posiłek lub śniadanie na zimno (podczas lotów trwających do 8 godzin, małą przekąskę) oraz wybór napojów bezalkoholowych i alkoholowych. Na trasach krótko- i średniodystansowych serwowane są różnorodne, odpłatne dania ciepłe i zimne oraz bezpłatna woda, kawa i herbata. Do końca kwietnia 2016 roku na wszystkich trasach krótko- i średniodystansowych przysługuje pasażerom jedna bezpłatna przekąska.

Dodatkowe usługi

Na pokładzie samolotów Condor pasażerowie wszystkich klas mają dostęp do rozrywki pokładowej. Są to filmy, seriale, stacje radiowe, kanały muzyczne. 
Pasażerowie klasy Business i Premium Economy mają zapewniony dostęp do rozrywki Premium Entertainment bez dopłaty, zaś klasy Economy do jednego filmu fabularnego, jednego odcinka serialu telewizyjnego oraz do oferty muzycznej. Z programu audio-wideo można korzystać za pomocą standardowych słuchawek; w Business Class i Premium Economy Class udostępnione są one bezpłatnie.  
Linie oferują też możliwość korzystania z programu lojalnościowego Miles&More.