Menu

French Bee

Najlepsze okazje linii French Bee na eSky

Cena za 1 osobę dorosłą w obie strony

Dowiedz się więcej o French Bee

French Bee

French Bee są francuskimi liniami lotniczymi z siedzibą główną w Bellevigny, które należą do The Dubreuil Group. Ich początek sięga 2016 roku, gdy działały pod nazwą French Blue. Jednak wraz z rozwojem przewoźnika postanowiono ją zmienić na French Bee. Powstał wówczas pomysł, by połączyć loty długodystansowe z ceną, na którą będzie mógł pozwolić sobie praktycznie każdy. Dzięki temu ludzie mają okazję odwiedzić najpopularniejsze kierunki turystyczne takie jak Punta Cana na Dominikanie, Tahiti czy Polinezja Francuska. Ponadto French Bee oferuje podróże do San Francisco oraz na wyspę Reunion. Przewoźnik na chwilę obecną dysponuje samolotami Airbus A350-900, których loty w IATA są sygnowane literami BF.

Jaki bagaż?

Przewoźnik oferuje w cenie biletu lotniczego jedną sztukę bagażu podręcznego oraz dodatkowy ekwipunek w postaci np. plecaka lub aktówki. Każdy bagaż powinien mieć określoną wagę oraz wymiary.Bagaż podręczny nie może przekraczać 12 kg, a jego wymiary powinny wynosić 55x40x20 cm. W przypadku dodatkowych akcesoriów dopuszczalne wymiary wynoszą 40x30x15 cm przy maksymalnej wadze 4 kg.

Jednak, gdy dostępny bagaż podręczny nie wystarczy, linie lotnicze udostępniają możliwość dokupienia do dwóch sztuk bagażu rejestrowanego. Dopuszczalna objętość pierwszej walizki wynosi ok 157,5 cm przy maksymalnej wadze 23 kg. Bagaż można zakupić w trakcie rezerwacji lotu, na 48h przed odprawą lub na lotnisku. Drugi bagaż rejestrowany wymiarom i dozwolonej wadze odpowiada temu pierwszemu. Zasady jego zakupu wyglądają tak samo, jednak jego cena się różni.

Linia lotnicza French Bee oferuje taryfę smart i Premium, które w swojej cenie zawierają określoną ilość bagażu rejestrowanego. Jest to korzystne rozwiązanie biorąc pod uwagę, że French Bee często oferuje tanie loty do miejsc, które o których marzy prawie każdy. W przypadku wersji Premium obie sztuki bagażu są wliczone w cenę, natomiast taryfa smart zawiera jeden bagaż z możliwością dokupienia drugiego.

Klasy rezerwacyjne w liniach lotniczych French Bee

Linie lotnicze dysponują w swojej ofercie dwiema klasami rezerwacyjnymi. Klienci mają możliwość zakupu biletów lotniczych w klasie ekonomicznej lub Premium.

W klasie ekonomicznej w jednym rzędzie znajduje się 10 miejsc siedzących, które oddzielają dwa przejścia. Fotele mają możliwość ustawienia oparcia w 4 pozycjach, a przestrzeń między fotelami wynosi ok 81 cm. Na pokładzie samolotu są również przygotowywane posiłki, które pasażer może wybrać ze specjalnie przygotowanej do tego karty menu.

Klasa Premium natomiast posiada odrębną kabinę, w której znajduje się 35 miejsc siedzących. W rzędzie występuje łącznie 7 miejsc, które są oddzielone dwoma przejściami. Fotele, poza 4 pozycjami oparcia, są wyposażone w podnóżek, który maksymalizuje komfort podczas podróży. Dodatkowo poza kuszącą kartą dań wszystkie napoje i drinki są wliczone w cenę biletu.

Odprawa online

French Bee oferuje możliwość odprawy online. Należy to zrobić na 48 h przed planowaną podróżą. Wyjątkiem jednak jest lot na Tahiti, gdzie odprawę powinno się wykonać 24 h przed wyprawą. Bardzo ważne jest, by po odprawie wydrukować w domu swoją kartę pokładową. Jeśli nie ma się możliwości przygotować biletu lotniczego w domu, można odprawić się bezpośrednio na lotnisku. Należy jednak pamiętać, by być na miejscu odpowiednio wcześniej.

Flota French Bee

Przewoźnik obecnie dysponuje trzema samolotami Airbus A350-900, dzięki czemu na tę chwilę linia lotnicza jest pierwszą na świecie, która obsługuje wyłącznie samoloty A350. Wcześniej French Bee korzystało również z wersji A330-300, która została włączona do siostrzanej linii Air Caraibes. The Dubreuil Group ma w planach wykorzystać Airbus A350-1000, jednak jego dostawa została przesunięta na następne lata.

Usługi dodatkowe

Pasażerowie korzystający linii lotniczych French Bee mają możliwość nie tylko skorzystać z tanich lotów, ale również odbyć je w wyjątkowo miłej atmosferze. Samoloty są wyposażone w szereg udogodnień, dzięki czemu każdy klient może indywidualnie wykorzystać czas podczas podróży. Na fotelach zamontowano ekrany dotykowe, które umożliwiają ludziom oglądanie dostępnych na pokładzie filmów, programów czy muzyki. Ponadto przypisano do każdej osoby gniazdo audio dopasowane do osobistych słuchawek, dzięki czemu pasażerowie nie przeszkadzają sobie nawzajem. Każdy samolot linii lotniczych French Bee udostępnia swoim klientom sieć Wi-Fi oraz bogatą ofertę artykułów bezcłowych. Niezależnie od wyboru klasy, każdy pasażer ma zapewnioną rozrywkę na czas podróży.

Lotnisko

Choć siedziba French Bee mieści się Bellevigny, to głównym portem lotniczym jest Paryż-Orly. Lotnisko funkcjonuje nieprzerwanie od 1932 roku i stale się rozwija. Co roku można zanotować około 33 mln odwiedzających dzięki swojej ofercie, która zaspokaja wszystkie potrzeby indywidualnego turysty.

W atrakcjach, które oferuje port lotniczy, można znaleźć m.in. pocztę, apteki, restauracje, sklepy oraz kaplice. Ponadto jest przygotowana specjalna strefa dla ludzi stroniących od hałasu i wszechobecnego gwaru, który jest nieodłączną cechą wszystkich lotnisk. Jednak by móc skorzystać z jej dobrodziejstw należy wcześniej nabyć bilet wstępu.

Lotnisko dba o każdego, nawet najmniejszego pasażera. Dlatego też są przystosowane specjalne pomieszczenia dla dzieci, by rodzice mogli w spokoju przygotować swoje pociechy na dalszą podróż.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Jedną z najważniejszych zasad, którymi kierują się linie lotnicze French Bee, jest bezpieczeństwo. Stale inwestują w swój rozwój, by móc być przygotowanym na wszelkiego rodzaju zagrożenia. Dodatkowo zatrudniają w pełni profesjonalne zespoły, które są zapleczem technicznym dla samolotów. Wprowadzono też system monitorujący kabiny z różnych punktów. Przewoźnik prowadzi również regularnie audyty, które mają na celu stałe udoskonalanie procedur bezpieczeństwa. Załoga samolotu jest stale szkolona, by podnieść nie tylko jakość swoich usług, a także reagować, gdy sytuacja tego wymaga. Dzięki tym działaniom pasażerowie mogą mieć pewność, że ich podróż odbędzie się w pełnym spokoju i komforcie.