Menu

JetBlue

Najlepsze okazje linii JetBlue na eSky

Cena za 1 osobę dorosłą w obie strony

Pokaż filtry

JetBlue

Tanie linie lotnicze JetBlue są piątym przewoźnikiem pod względem wielkości w USA. Powstały w 1998 roku pod nazwą NewAir. Od 2002 roku są notowane na giełdzie.

Jako jedne z pierwszych, w 2015 roku, linie lotnicze otrzymały licencję na loty czarterowe z Nowego Jorku na Kubę. Ponadto siatka połączeń JetBlue obejmuje ok. 100 lotnisk w USA, na Karaibach, w Ameryce Południowej i Łacińskiej.

Bagaż

W liniach lotniczych JetBlue na pokład samolotu możesz zabrać bagaż podręczny. Jego wymiary i waga są określane prze linie lotnicze i mogą zmieniać się zależnie od klasy rezerwacyjnej czy trasy.
Bagaż rejestrowany w JetBlue też musi mieć określone wymiary i wagę. Tu również wszystko zależy od klasy podróży i trasy.

Klasy rezerwacyjne

Linia JetBlue oferuje dwie klasy przelotu, Economy oraz Mint. 

Odprawa online

Podróżujący tą linią mogą odprawić się online do 24 godzin przed odlotem. 

Flota

Flota linii JetBlue składa się z 213 samolotów typu Airbus A320-200, A321-200, Embraer 190.

Port lotniczy Nowy Jork - JFK

Międzynarodowe lotnisko Nowy Jork - JFK jest jednym z najbardziej znanych portów w USA, obsługuje najwięcej połączeń międzynarodowych w kraju. Lotnisko położone jest w południowo-wschodniej części Nowego Jorku, w dzielnicy Queens. Nazwano je na cześć 35. prezydenta USA, zastrzelonego w Dallas Johna F. Kennedyego. Na terenie lotniska znajdują się hotel, restauracje, bary, sklepy. W obrębie lotniska jest dostęp do bezprzewodowego internetu.

Posiłki

Mimo że JetBlue to tanie linie lotnicze, pasażerom klasy ekonomicznej oferują bezpłatnie popcorn, chipsy i napoje. Dodatkowo pasażerowie mogą kupić gorące posiłki, kanapki, przekąski, alkohole. Pasażerowie klasy Mint catering pokładowy mają wliczony w cenę biletu. 

Usługi dodatkowe

Pasażerowie linii lotniczej JetBlue mają dostęp do telewizji satelitarnej. Za dodatkową opłata mogą oglądać wybrane filmy. W cenie biletu jest dostęp do bezprzewodowego internetu. Za dostęp do większej przepustowości łącza w klasie ekonomicznej trzeba dodatkowo zapłacić.