Menu

Belavia

Reklama

Najlepsze okazje linii Belavia na eSky

Cena za 1 osobę dorosłą w obie strony

Reklama

Dowiedz się więcej o Belavia

Belavia

Linie lotnicze Belavia Belarusian Airlines są narodowym przewoźnikiem Białorusi. Powołane zostały do życia przez władze białoruskie w 1996 roku na bazie lokalnego oddziału Aeroflotu w wyniku restrukturyzacji krajowego transportu lotniczego. Dwa lata później przewoźnik połączył się z innymi białoruskimi liniami, Minskavia. Belavia współpracuje m.in. z Aeroflotem, Aer Lingus, LOT-em, Lufthansą i Austrian Airlines, przewoźnik podpisał z nimi umowę o współpracy handlowej. Linie obsługują trasy do większości państw naszego kontynentu.

Bagaż

W liniach lotniczych Belavia Belarusian Airlines na pokład samolotu możesz zabrać bagaż podręczny. Jego wymiary i waga są określane prze linie lotnicze i mogą zmieniać się zależnie od klasy rezerwacyjnej czy trasy.
Bagaż rejestrowany w Belavia Belarusian Airlines też musi mieć określone wymiary i wagę. Tu również wszystko zależy od klasy podróży i trasy.

Klasy rezerwacyjne

Z Belavia podróżować można do wyboru klasą biznesową lub ekonomiczną. Na tę drugą składa się kilka taryf - Economy Flexible, Economy Semi-Flexible, Economy Restricted, Economy Promotion. Pasażerom klasy biznes wolno zabrać ze sobą cięższy bagaż podręczny i rejestrowany, mają również możliwość korzystania z saloników VIP-owskich.

Odprawa online

W przypadku regularnych lotów liniami Belavia można odprawić się online od 22 do 3 godzin przed planowanym odlotem.

Flota

Flota Belavia składa się z 26 samolotów typu Boeing 737-300, 737-500, Bombardier CRJ 100/200LR, Tu-154 M, Embraer 175, 195.

Port lotniczy Mińsk

Międzynarodowe lotnisko w Mińsku położone jest 42 km na wschód od centrum białoruskiej stolicy. Na terenie portu znajduje się kilka restauracji, barów szybkiej obsługi, pubów, placówek handlowych oraz firm wypożyczających samochody. Z internetu można skorzystać tylko w określonych miejscach.

Posiłki

We wszystkich klasach linii lotniczych Belavian serwowane są darmowe posiłki.

Dodatkowe usługi

Podróżując liniami Belavian można skorzystać z programu lojalnościowego, zbierać punkty, a potem wymieniać je na nagrody. Przewoźnik umożliwia przewóz zwierząt, zapewnia opiekę chorym, osobom niepełnosprawnym, z ograniczoną sprawnością ruchową, kobietom w ciąży, podróżującym bez opieki dzieciom w wieku od 5 do 11 lat.