Menu

Air Moldova

Reklama

Najlepsze okazje linii Air Moldova na eSky

Cena za 1 osobę dorosłą w obie strony

Reklama

Dowiedz się więcej o Air Moldova

Air Moldova

Air Moldova, narodowy przewoźnik Mołdawii, powstał w 1993 roku na bazie lokalnej jednostki Aeroflot.  
W siatce połączeń przewoźnika znajdują się loty na lotniska Rosji, Ukrainy, Niemiec, Irlandii, Wielkiej Brytanii, Austrii, Francji, Hiszpanii, Portugalii, Włoch, Grecji, Turcji i Cypru. Linie Air Moldova mają podpisane cztery umowy codeshare z innymi liniami.

Bagaż

W liniach lotniczych Air Moldova na pokład samolotu możesz zabrać bagaż podręczny. Jego wymiary i waga są określane prze linie lotnicze i mogą zmieniać się zależnie od klasy rezerwacyjnej czy trasy.
Bagaż rejestrowany w Air Moldova też musi mieć określone wymiary i wagę. Tu również wszystko zależy od klasy podróży i trasy.

Klasy rezerwacyjne

Linie oferują po kilka taryf w klasach ekonomicznej i biznesowej. Różnice dotyczą głównie możliwości wprowadzania zmian w rezerwacji czy przewożenia dodatkowego bagażu. Na pokładzie pasażerowie obu klas siedzą w osobnych sektorach. W klasie biznesowej środkowe rzędy są puste.

Odprawa online

Podróżując liniami Air Moldova można się odprawiać online od 24 do 2 godzin przed planowanym odlotem samolotu.

Flota

Flota linii Air Moldova składa się z 6 samolotów typu Airbus A320-200, A321-200, Embraer E-120 i E-190.

Port lotniczy Kiszyniów

Międzynarodowe lotnisko Kiszyniów jest największym portem Mołdawii. Lotnisko położone jest 14 km na południe od centrum stolicy. Na jego terenie znajdują się serwujące przekąski bary i sklepy bezcłowe. Internet jest dostępny w holu odlotów oraz w saloniku dla VIP-ów.

Posiłki

Linie lotnicze Air Moldova w zależności od czasu rozpoczęcia i czasu trwania lotu oferują pasażerom klasy ekonomicznej posiłek, wina i napoje bezalkoholowe.

Dodatkowe usługi

Аir Moldova oferuje swoim pasażerom program "Karta pokładowa Air Moldova" – po przyjeździe do Mołdawii przysługuje pasażerom zniżka 20 proc. na zakwaterowanie w jednym z hoteli w Kiszyniowie. Warunkiem jest zachowanie karty pokładowej. Do programu przystąpiło 14 hoteli we wszystkich kategoriach.